הושקה תחרות למיתוג העיר מוסקבה

דגל העיר מוסקבה

דגל העיר מוסקבה

מחלקת המדיה והפרסום של עיריית מוסקבה השיקה תחרות אונליין לפיתוח מותג העיר מוסקבה כדרך למשיכת תיירות והשקעות לעיר. התחרות יוצאת במקביל למכרז מיתוג עבור חברות מיתוג בהיקף של 7.5 מיליון רובל ($239,043).

"כיום, מוסקבה לא מעוררת רק אסוציאציות חיוביות. יש מספר דימויי שליליים, קלישאות והתרשמויות, כולל בקרב המוסקבאים עצמם" אומרת הודעת התחרות., "יש צורך למקד את תשומת הלב בשינויים המתקיימים, לחלוק תחושות חיוביות המתקשרות עימם ולהרחיב את ההתרשמות ממוסקבה".

על פי תיאור התחרות, המותג צריך להציג את מוסקבה כמקום נוח למחייה, מרכז עסקים בינלאומי, יעד תיירות מהדרגה הראשונה ועיר בה אנשים הם משכילים ומקסימים".

התחרות שתהיה פתוחה עד 20 בנובמבר, מחולקת ל-3 חלקים: רעיון וקונספט, לוגו וסלוגן. הזוכים יבחרו על פי המקוריות, היכולת להתאמה לשפות נוספות והפניה לקהל הרוסי והזר.

דעת הציבור צפויה לשמש השראה לחברת המיתוג שתזכה במכרז, אבל אפילו אנשי מקצוע במוסקבה מטילים ספק באשר לאופן בו ההצעות מהתחרות ישולבו במיתוג העיר. וסילי דובייקובסקי, מחברת CityBranding, מבקר את מארגני התחרות על גיוס אנשים להציע הצעות מבלי להחליט תחילה על מהות המותג. "הלוגו הוא רק חלק מהמותג" הוא אומר, "אין רעיון מרכזי שינחה את המשתתפים בתחרות, כך שלמעשה זו עבודה שלא ישתמשו בה".

יש לציין כי המגמה של מיתוג באמצעות תחרויות פתוחות לציבור הן בעיתיות מסיבות רבות, ומביאות לתוצאות לא צפויות ולא מקצועיות. בספרד נערכה תחרות למיתוג ההתמודדות של העיר לאירוח המשחקים האולימפיים ב-2020– תחרות שעוררה סערה תקשורתית רבה. גם תחרויות אחרות, שנערכו מתוך התפישה שיש לשתף את הציבור בתהליך, לא עלו יפה, הניבו תוצאות לא מקצועיות, ולעיתים אף בוטלו לאחר שהושקו.

מאמרים קשורים: מיתוג מחדש לגורקי פארק, מוסקבה | פרויקט סקולקובו- עמק הסיליקון של מוסקבה | מצעד הגאווה במוסקבה נאסר ל-100 השנים הבאות | מיתוג ערים ברוסיה | מיתוג מוזיאון העיצוב מוסקבה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s