ערים והזדמנויות: איזו עיר מציעה את התנאים הטובים ביותר לעסקים וחברה? ואיזו עיר תציע אותם בעתיד?

לונדון מטפסת 4 מקומות מהשנה שעברה, אבל ניו יורק עוקפת אותה בנקודה אחת, והיא העיר שמציעה את ההזדמנויות הטובות ביותר לעסקים כיום, על פי דירוג "ערים של הזדמנות" (‘Cities of Opportunity’), אולם הדוח של חברת Price Waterhouse Coopers PWC מגלה כי בעוד ניו יורק מציגה ביצועים טובים בכל אחת מעשר הקטגוריות, היא אינה ראשונה בשום קטגוריה. פריז עולה בארבעה מקומות לדירוג במקום הרביעי, ובייג'ינג ושנגחאי מטפסות לחמישייה המובילה בקטגוריית העוצמה הכלכלית. בסך הכל, חמש הערים המובילות הן: ניו יורק, לונדון, טורונטו, פריז ושטוקהולם.

גם בדוח החמישי של ערים של הזדמנות, נבדקו שוב הביצועים החברתיים והכלכליים של 27 הערים המובילות בעולם, ערים המוגדרות כבירות של פיננסים, מסחר ותרבות. הדוח השנה גם צופה אל שנת 2025 בכדי לנבא תעסוקה, ייצור ותבניות של אוכלוסייה, כמו גם תרחישים שעשויים להתרחש בעתיד.

דירוג הערים והקטגוריות

דירוג הערים והקטגוריות

המובילות לפי קטגוריות הן: חדשנות – שטוקהולם, טכנולוגיה – סיאול, תחבורה ותשתיות – סינגפור, בריאות, ביטחון ובטיחות – שטוקהולם, קיימות – סידני, עוצמה כלכלית – ביג'ינג, עסקים – סינגפור, חיות – פריז, עיר מקושרת גלובלית – לונדון.

הדירוג הכללי: 1. ניו יורק 2. לונדון 3. טורונטו 4. פריז 5. שטוקהולם 6. סן פרנסיסקו 7. סינגפור 8. הונג קונג 9. שיקגו 10. טוקיו 11. סידני 12. ברלין 13. לוס אנג'לס 14. סיאול 15. מדריד 16. מילאנו 17. בייג'ינג 18. קואלה לומפור 19. שנגחאי 20. מוסקבה 21. מקסיקו סיטי 22. אבו דאבי 23. בואנוס איירס 24. איסטנבול 25. יוהנסבורג 26. סאו פאולו 27. מומבאי

דירוג הערים, הקטגוריות וציון כללי

דירוג הערים, הקטגוריות וציון כללי

לגבי העתיד, קובע הדוח, כי 19 מיליון תושבים חדשים יתווספו ל-27 ערים אלו עד שנת 2025, ו-13.7 מיליון מקומות עבודה. האוכלוסייה והתעסוקה ישטפו ערים כמו בייג'ינג, שנגחאי, מומבאי, איסטנבול וסאו פאולו, והרבה פחות בערים ה"בוגרות". אולם ריכוז העושר משקף יחסים הפוכים. בערים המתפתחות, רק שנגחאי צפויה להגיע לרמת ייצור פר עובד המקבילה לזו של הערים הבוגרות כמו לונדון, טוקיו, הונג קונג וסינגפור. ערי ארה"ב, כמו גם פריז, שטוקהולם, סידני וטורונטו, כולם נותרות הרבה לפני הערים המתפתחות במונחים של עושר. ערים בוגרות משמרות את כוח הקנייה, ואת דרישת הצרכנים והחברות, המניעים כלכלות עולות. למעשה, אינטרסים חד צדדיים דומים יאחדו ערים מתפתחות ובוגרות בצורך הדדי.

הדוח מעלה שאלות לעתיד ועונה על תרחישים העשויים להשפיע על התפתחות הערים:

אם הצלחת הערים תתבסס על ידע, טכנולוגיה וקישוריות, הערים הבוגרות, בעיקר לונדון, אבל גם פריז, ניו יורק וטוקיו, ירוויחו יותר מכולן. זאת בהתבסס על ההשכלה האיכותית, הרישות העיסקי והתשתיות.

אם איכות החיים תניע את כלכלת הערים ועסקים ואנשי מקצוע יעברו לערים עם איכות החיים הטובה ביותר, לונדון, סידני, סינגפור ופריז ירוויחו יותר מכולן.

אם המהפכה התעשייתית/אינפורמטיבית תנוע בכיוון שהיא מראה ואבטלה בתחום הטכנולוגיה תתפשט לרמות גבוהות, כל הערים יסבלו מאובדן מקומות עבודה וייצור, והערים שיסבלו יותר הן אלו עם הצמיחה המדשדשת מול התפוצצות האוכלוסייה. ערים מתפתחות יהיו הגרועות בכל המדדים, כשבייג'ינג, שנגחאי וסאו פאולו יאבדו מיליוני מקומות עבודה, וערים כמו לונדון או טוקיו יסבלו פחות.

מאמרים קשורים: איך יראו הערים בשנת 2050? | הערים הטובות בעולם | מיפוי הכוח הכלכלי של הערים עד 2025 | הערים התחרותיות ביותר | הערים היקרות בעולם, וכמה שווה בהן השכר

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s