באזורים ללא חשמל, יכולה עכשיו להיות תאורה. זהו תנאי לפיתוח מקומי

1.6 מיליארד איש ברחבי העולם חיים מחוץ לרשתות החשמל, וחייהם עוצרים עם רדת החשכה. הפעילות הופכת למסוכנת, נסיעות כרוכות בסכנה, ופעילות פנאי של אחרי העבודה היא בגדר חלום. כשחלק ניכר מהאנושות זקוקה לתאורה הרחק מרשתות החשמל, אין מדובר ביצירת פתרון נישתי או מקומי, אלא בפתרון בעל אופי גלובלי.

הפתרון מגיע בצורת תאורת לד סולרית מחברת פיליפס, שפיתחה את ה-SolarGen2 system בכדי לתת מענה לבעיה. המערכת מספקת פתרון יעיל ומקיים על ידי שימוש בפאנלים סולריים האוגרים את אנרגיית השמש ביום, ומשתמשת בו בלילה. המערכת גם מתוכננת כך שתספק תאורה רק כאשר יש הכרח אמיתי, וחוסכת כך באנרגיה. המערכת גם שומרת את היסטוריית הפעילות שלה ומסוגלת להנמיך את עוצמת האור ולחזקו בהתאם. במערכת קיבלה את האישור המחמיר של תאורת כבישים באירופה, ופיזור האור שלה מתפרס למרחק 50 מטר, כלומר, צריך פחות עמודי תאורה.

תאורה היא הבסיס לתכנון עירוני, משמשת להגברת הביטחון ומאפשרת יותר שעות פעילות (מה שלנו נראה כמובן מאליו). במדינות מתפתחות, הגידול במספר שעות הפעילות ביממה היא חיונית משום שתעשייה, עסקים ושירותים יכולים לפעול יותר שעות, וכן לימודים, פעילויות פנאי וקהילה מתאפשרים למשך שעות רבות יותר. כל אלה מביאים להרחבת הפעילות הכלכלית ולפיתוחה.

הוידאו שהפיקה חברת פיליפס מציג את ההשפעה החיובית שיש למערכת על קהילות שאינן מקושרות לרשתות החשמל

מאמרים קשורים: האם התאורה היא המפתח להצלחת ערים? | הקיוסק הסולרי הראשון נפתח באתיופיה | הברזיות בהולנד שיביאו מי שתייה לאפריקה | תחנת טעינה מונעת רוח, למכוניות חשמליות | התמרורים שטוענים את המכשירים שלנו

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s