מידע זמין בניו יורק: צרכן חכם יותר, עושה את העיר חכמה יותר

בשנה שעברה, ניו יורק הייתה לעיר בראשונה בארה"ב המחייבת הצגת QR codes על כל הפרויקטים נושאי הרישיון ממחלקת הבנייה של העירייה. עבור משתמשי טלפונים חכמים, כל אתר בנייה נושא כעת קוד, המאפשר גישה למידע העירוני.

השבוע, העירייה הצביעה פה אחד לחייב הצגת QR codes על כל העסקים בעלי הרישיונות והאישורים העירוניים, ואלו שעוברים ביקורת על ידי העירייה. מסעדות, ברים ואפילו גני ילדים או חנויות קעקועים, יחויבו מעתה להציב QR codes המזמינים משתמשים לבדוק את האינפורמציה העירונית הרלוונטית. החוק ממשיך חקיקה קודמת הדורשת מכל הסוכנויות העירוניות לאפשר גישה לכל המידע שלהן עד שנת 2016. אם לדוגמה, תעודת ביקורת התברואה במסעדה אליה נכנסת לא מציגה מספיק פרטים, ניתן יהיה למצוא אותם במהירות באמצעות סריקת הקוד בטלפון, ולקבל לא רק את תוצאות הביקורת האחרונה, אלא גם הסבר מפורט על הביקורת, וכן את היסטוריית הביקורות של העסק.

QR Code

QR Code

את החשיבות והיתרונות של מידע זמין והנגשתו לציבור כבר הצגתי בכמה פוסטים קודמים (המטרופוליס של מידע ההמון, ערי ארה"ב מאחדות מידע) המפרטים לא רק את הצדדים הקשורים למינהל תקין, שקיפות וביקורת ציבורית הנובעים ממידע זמין ושקוף, אלא גם את התנופה שמהלכים כאלה נותנים לכלכלת העיר, לקידום חדשנות והצעדת העיר לעתיד של עיר חכמה, כתוצאת מפיתוח שירותים מבוססי מידע.

מאמרים קשורים: ניו יורק- המטרופוליס של מידע ההמון | ערי ארה"ב מתאחדות כדי להיות חכמות יותר | עיר חכמה: מה זה? ומאיפה מתחילים? | סוף סוף אינטרנט חופשי ברחובות ניו יורק | סיליקון ואלי, לונדון, ניו יורק או תל אביב- איפה צומח ההייטק בעולם?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s