בקרוב ערים יוכלו לוותר על שירות תלונות התושבים, ויקבלו אותם ישר מהרשתות החברתיות

כיום, סביר יותר כי אנשים יעדיפו לקטר על עניינים עירוניים ברשתות חברתיות, מאשר יתקשרו לעירייה בתלונה בנושא. אבל מה אם היית מפרסם תלונה בטוויטר או בפייסבוק בידיעה שהעירייה שלך קוראת אותה, וחוסכת לך את הצורך להתקשר להתלונן?

השבוע, חברת IBM חשפה את התוצאות של מדד תחושות הציבור לגבי התנועה בהודו. המדד, שבחן יותר מ168,000 הערות בפייסבוק, טוויטר ורשתות חברתיות אחרות, מהם נגזרו יותר מ-52,000 הערות בעלות ערך, באמצעות סדרה של טכניקות סינון מתקדמות, לשם ניתוח וקבלת תובנות, מגלה כמה מסקנות חזקות לגבי התנועה במדינה, ואיך מתכנני ערים יכולים להקל עליה בעתיד. הממצאים של המדד כללו:

  • תחושות התושבים לגבי תנועה בהודו

    תחושות התושבים לגבי תנועה בהודו

    גורמים שהשפיעו על התנועה והעומס בערים. אנשים בבלגלור היו מודאגים לגבי בעיות כלליות של נהיגה, חנייה ושיפוצי תשתיות. תושבי מומבאי דאגו לגבי זיהום, תאונות דרכים ותחבורה פרטית, ואילו תושבי דלהי התבטאו בנושאי מזג אוויר, לחצי תנועה ותחבורה ציבורית.

  • תושבי דלהי נמצאו לחוצים יותר מהתושבים במומבאי או בנגלור- ייתכן ובשל הבעיות האחרונות ברשת החשמל, אירועי מזג אויר ועצרות.
  • שיחות ברשתות חברתיות לגבי חנייה הן פי 3 יותר שליליות בעיר בנגלור, מבערים אחרות.
  • לפי הרשתות החברתיות, הרגשות השליליים כלפי שעות העומס משפיעות בעיקר על התנועה בדלהי, וזו אולי גם הסיבה לכך שהתושבים שם נמצאו תחת לחץ רב יותר.
  • ההתבטאויות לגבי עבודות תשתית הן חיוביות יותר בדלהי ובנגלור, ואנשים חשו תחושות חיוביות ושליליות באותה מידה לגבי עבודות תשתית. המשמעות היא כי יתכן ועבודות התשתית האחרונות בערים אילו כבר שיפרו את מצב התנועה.

האינפורמציה העצומה והמעודכנת הנמצאת ברשתות החברתיות יכולה לעזור לערים הן בשיפור התכנון לתשתיות תחבורה, תוך כך שהיא מדגישה וחושפת את הייחודיות של כל עיר, ומגלה באילו מקומות דרושה תחבורה ציבורית טובה יותר, ובאילו שעות וימים. אבל היא גם יכולה לאסוף מידע דומה על כל שירות לקוי בעיר, או כל מפגע כמו מדרכה שבורה, תאורה מקולקלת או ריחות רעים ורעש. איסוף האינפורמציה הזו באופן עקבי, שיטתי ומיידי, יכול להפוך לכלי רב עוצמה בידי העירייה לשיפור שירותים ומתן מענה מיידי לצרכי התושבים.

מאמרים קשורים: אינטליגנציה משותפת למען ערים ירוקות יותר | הערים החכמות באות | העיר החכמה הראשונה תהייה מוכנה ב-2015 – החזון של אורוול מתממש | ערי ארה"ב מתאחדות כדי להיות חכמות יותר | מדבר ל מדרכה? אתה לא משוגע, אתה כנראה במדריד

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s