משלושה יוצא אחד – התחדשות עירונית באיסטנבול

המטרופולין של איסטנבול מורכב מ-39 אזורים, שכל אחד מהם הוא בסדר גודל של עיר ממוצעת. כמו בערים רבות אחרות, חלקים נרחבים של איסטנבול נבנו לפני עשרות ואף מאות שנים, בתכנון עירוני שהיה נכון לאותן תקופות, וכעת הוא מונע מחלקים בעיר להתפתח. הצרכים של עיר ותושביה כיום שונים מאלה של לפני 50 שנה, שלא לדבר על תקופות מוקדמות יותר. הבנייה הצפופה והנמוכה, שהייתה אופיינית לעבר, נתפסת כיום כבזבזנית בשטחים, לא הותירה מקום לפארקים ושטחים ציבוריים, מאופיינת ברחובות צרים מדי, והבעיה הגדולה ביותר היא בטחון התושבים: טורקיה נמצאת בסכנת רעידות אדמה מתמידה, שפוקדות אותה באופן תכוף, וגורמות להרס רב ונפגעים רבים, בגלל המבנים הישנים.

3Blocks1Block היא תכנית להתחדשות עירונית באיסטנבול, שמנסה להתמודד עם הבעיות החדשות של ערים, ומבוססת על מיזוג מבנים. בתכנית ההתחדשות הזו, ניוד זכויות בנייה ובונוסים ניתנים למפתחים הלוקחים 3 בניינים וממזגים אותם לבניין אחד, ומאפשרים בכך עיצוב טוב יותר, מקום ליותר שטחים ירוקים, ומקום למבני ציבור, חניונים ורחובות רחבים יותר.

בתכנית, מבנים ישנים הנמצאים בסיכון ייהרסו ומבנים חדשים יקומו במקומם תודות לבונוסים הניתנים בתכנית זו. גודל הבונוס משתנה, וגדל ככול שמספר המבנים המשתתפים בתכנית גדל, וזאת במטרה שיתפנו יותר שטחים ציבוריים ותוך מתן מימון להריסת המבנים שבסיכון. הרעיון של איחוד מבנים יכול לייצר צורות חדשות של פיתוח עירוני, תוך שילוב בנייה ירוקה, בטוחה יותר ומותאמת יותר למאה ה-21.

מאמרים קשורים: איסטנבול מתמודדת על אירוח האולימפיאדה ב-2020 | התחרות לבחירת הלוגו של אולימפיאדת איסטנבול 2020 | פרויקט התחדשות עירונית בלונדון | שיקום ביירות- להחזיר לעיר את העבר המפואר | טורקיה- בדירוג 100 מותגי המדינה המובילים בעולם

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s