הפארק החברתי, האורגני והנייד של ברלין

מאז ומעולם היתה בברלין סוג של חקלאות עירונית. כמו ברוב אירופה, בזמן התיעוש המהיר והעיור של המאה ה-19 אנשים קיבלו מכסות לייצור תוצרת חקלאית, שבגרמניה מכונות Schrebergaerten. ובדרך כלל חקלאות עירונית זו נמצאה בשולי העיר. בעבר היא הייתה חיונית, וממשלות אפשרו את קיומן בכדי להבטיח מזון לעיר. עם זאת, בעשורים האחרונים הם הפכו לסוג של מותרות, והמיקוד בהן עבר מהבטחת מזון לסוג של תרבות נופש.

אולם עם התגברות החשיבה על החקלאות העירונית המקיימת, חקלאות מקומית שאינה מצריכה לשנע את המוצרים מרחקים גדולים, ובכך גם לזהם את הסביבה וגם לייקר אותם., קהילות העירוניות בונות סוג חדש של חקלאות עירונית – ה-Prinzessinengarten. בפוסט קודם הצגתי את החקלאות העירונית המתפתחת בעיר ניו יורק על גגות בניינים, ובאופן מסחרי.

אזור קרוצברג בברלין היה ידוע תמיד בזכות התרבות והתנועה החברתית שבו, והתנגדות לכל דבר שמגיע מהזרם המרכזי. כשלשתושבים נמאס מהחוסר בשטחים ירוקים בקהילה הם השיגו שתי מטרות, על ידי פיתוח החווה העירונית. Nomadic Green הוא ארגון שלא למטרות רווח שמנהל את הפרויקט "מהקהילה עבור הקהילה". החווה אינה שייכת לאף אחד, והקרקע מושכרת מהעירייה על בסיס שנתי, כך שהאפשרות לנייד את החווה מאד חשובה. התוצרת גדלה בארגזים, מכלים, קרטונים, אריזות ישנות ולמעשה כל מה שיכול להחזיק קצת אדמה.

הגן מקיים את עצמו על ידי מכירת התוצרת, אבל גם מאפשר לשכנים לגדל יבולים משל עצמם. מלבד יצירת מקום לגידול תוצרת באופן מקיים, הם יצרו שטח ירוק חדש בעיר, שיש בו גם קפה, והפכו מגרש ריק בשכונה למקום מפגש חברתי ומרכז קהילתי, כמו גם אפשרות בילוי, חינוך וכמובן, גידול הירקות שאתה אוהב.

מאמרים קשורים: כדי למצוא שדה חקלאי בניו יורק, צריך פשוט לעלות לגג | אם אפשר לשלם כדי לחנות לפני הבית, למה אי אפשר לשלם כדי לשתול שם עץ? | הפיכת אזורים עירוניים נטושים לפארקים. שיקגו | איך הוסיפה לעצמה טורונטו 100,00 מ"ר של שטחים ירוקים | איך טיול בפארק משפר את המוח

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s