מי אמר הדרה? קבלו את העיר לנשים בלבד

איך תיראה עיר לנשים בלבד? בשאלה זו התחבטה האנושות כמעט מראשיתה, והייצוג הבולט ביותר של הרעיון נמצא במיתולוגיה היוונית שהביאה לעולם את רעיון האמזונות, הנשים הלוחמות, שהפכו גברים לעבדים. גם הוליווד עסקה בנושא בעבר, וקיימות דוגמאות רבות נוספות, זולות יותר או פחות. אבל כעת, ערב הסעודית הופכת את המיתוס של ערי נשים למציאות. החזון הוא להקים מספר ערי נשים במשך הזמן, כשהראשונה תהיה עיר תעשייתית ל-5,000 באזור חוחוף, ביוזמת קבוצת אנשי עסקים סעודיים:

הרשות הסעודית לנכסים תעשייתיים (Modon), אשר מפתחת עיר תעשייתית לנשים בלבד בחופוף, אמרה כי היא מקווה שהעיר תפתח בשנה הבאה. הנסיך מנסור בין מיטב בין עבדולעזיז, שר הערים והאזורים הכפריים, אישר את התכנית, אמר הדובר. "אני בטוח שנשים יכולות להציג את היעילות שלהן באספקטים רבים ולברור את התעשיות אשר מתאימות להן ביותר מבחינת עניין, טבע ויכולת" אמר סמנכ"ל הרשות.

פרויקט חופוף צפוי לייצר 5,000 מקומות עבודה בטקסטיל, תרופות ותעשיות קשורות במזון, עם נשים כמנהלות החברות ופסי הייצור. הרשות אמרה שהמיקום של חופוף מתאים בגלל הקרבה לאזורי מגורים שיאפשרו את ניידות הנשים אל ומאזורי העבודה." האתר כולל סביבה מותאמת לנשים ותנאי עבודה המבטיחים פרטיות על פי חוקי האיסלם.

החוקים וההגבלות על נשים בסעודיה הם חמורים במיוחד – נשות סעודיה זקוקות למלווה גברי כדי לנוע, לחפש עבודה או להתחתן. במצב זה המדינה למעשה מונעת מסקטור משמעותי באוכלוסייה להיות ייצרני, וגוזרת עליו חוסר מעשה. רק 15% מכוח העבודה בסעודיה הוא נשי, למרות היותה בית לאוניברסיטה הגדולה בעולם לנשים בלבד. סקר שנערך לאחרונה טוען כי יותר מ-78% מבוגרות אוניברסיטה בסעודיה אינן מועסקות.

באופן שיראה לנו מוזר, יש שיטענו, כי במדינה בה לנשים אין זכות לנהוג, להצביע בבחירות, ורק לאחרונה הורשו למכור לבנים וקוסמטיקה אחת לשנייה, זה סוג של התקדמות, המאפשרת להן לפחות לעבוד.. הבעיה היא שערים מופרדות לעולם לא יהיו פרודוקטיביות או יצירתיות כמו ערים חופשיות. עם זאת, ברגע שהנשים הסעודיות יטעמו את הטעם של יכולת והצלחה, כשניתנת להן ההזדמנות, הן עשויות לפתח רעיונות גדולים יותר לגבי מקומן בחברה בעתיד.

מאמרים קשורים: מיתוג איחוד האמירויות | המטרו של אבו דאבי יוצא לדרך | נווה מדבר עירוני- מנמה, בחריין | שדה התעופה העמוס בעולם ב-2015 יהיה במזה"ת | מסדאר- העיר המקיימת הראשונה בעולם

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s