עידו אהרוני מדבר על מיתוג ישראל, יחסים בינלאומיים וחשיבות המותג תל אביב

עידו אהרוני, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק משנת 2010, ומי שהיה עד אז האחראי במשרד החוץ על מיתוג ישראל, מדבר על מיתוג המדינה, חשיבות פיתוח היחסים הבינלאומיים והדו-שיח, והחזון שלו לגבי מיתוג ישראל.

כדיפלומט בכיר וותיק, הוא מצליח לתת תחושה כי במדינת ישראל הייתה וקיימת מדיניות ואסטרטגיה סדורה וברורה לגבי מיתוג ישראל, בתמיכה רחבה של שרי החוץ השונים. המציאות, לעומת זאת, שונה בתכלית: עידו אהרוני הוביל במשך שנים, לגמרי לבד, את הנושא של מיתוג ישראל, ללא תקציבים וללא כוח אדם (אבל עם הסכמה גורפת לחשיבות הנושא), בפוסט קודם כתבתי על ההיסטוריה של תהליך מיתוג ישראל ואופני ההתנהלות שלו.

המותג ישראל היה באופן מסורתי מקושר עם הסכסוך הישראלי פלסטיני. כשהחל תהליך מיתוג ישראל, מספר אהרוני, הוגדרה אסטרטגיה שעל פיה, במקום ההתמקדות ההסברתית בוויכוח הנצחי בין ישראל לפלסטינים, ישראל צריכה להתמקד בבניית יחסים בעלי משמעות על ידי הרחבת השיח על ישראל אל מעבר לסכסוך, ולמצוא דרכים חדשות בהן ניתן לחשוף את ישראל ואת נקודות החוזקה שלה כמו יצירתיות וחדשנות, וזאת במטרה לבנות דימוי יותר עשיר ומגוון של ישראל.

מאמרים קשורים: מיתוג ישראל – הבעיה היא לא מה חושבים עלינו | משנים את השיח על ישראל | האם עיר יכולה לשנות דימוי של מדינה? | מיתוג ישראל- פתאום אנחנו מדינה ירוקה | דירוג ערך 100 מותגי המדינה המובילים

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s