מאיפה יגיע הגל הבא של הצמיחה העירונית?

עבור אלו האחראים על חשיפת שווקים חדשים שמות כמו סוראט, פושהן ופורטו אלגרה אולי לא אומרים הרבה, אבל בכל אחת מ- 3 ערים אלו, חיים כ-4 מיליון תושבים. סוראט במערב הודו אחראית לחמישית מכלל ייצור הטקסטיל בהודו, פושהן היא העיר ה-17 בגודלה בסין במונחי תמ"ג, ופורטו אלגרה היא הבירה של המדינה הרביעית בגודלה בברזיל, ריו גרנדה דו סול.

ערים בגודל בינוני, שרובן אינן מוכרות מחוץ למדינתם, יהיו המקום ממנו הגל הבא של הצמיחה יבוא, על פי דוח של חברת מקנזי על ערים ועליית מעמד הצריכה. ההזדמנות העירונית היא עצומה. מעמדות הצרכנים בעולם יצמחו מכ-1.2 מיליארד ב-1990 לכ-4.2 מיליארד ב-2025 – ו-1.2 מיליארד מתוכם יחיו בכ-440 ערים בגודל בינוני בשווקים המתעוררים.

הצרכנים העירוניים יוכלו להוציא עוד 20 טריליון דולר לשנה עד 2025. מעבר לכך יהיו עוד 10 טרילין דולר בהשקעות שינבעו מהצרכים של אוכלוסיית הערים הצומחות. עם העלייה במגוון המוצרים, היקף השינוע יצטרך להגיב כך שסחורות יוכלו להיות מסופקות לצרכנים, וזה אומר נמלים רבים וגדולים יותר. נפח הנמלים יצטרך לצמוח פי 2.5 מהרמה הנוכחית. ערים יאלצו להקים משטחי אחסון בהיקף של כ-85% מכל המבנים למגורים ועסקים הקיימים כיום, עד שנת 2025. הדרישה לאספקת מים בערים יטפס ב-40%.

עיור אינה רק מילה פופולרית שמרגשת כלכלנים ומתכנני ערים. היא המקור הגדול ביותר לצמיחה עולמית בהיסטוריה ומתרחשת בחוסר ודאות גבוה ובאקלים כלכלי משתנה. אם נשווה את המתרחש כיום עם המהפכה התעשייתית שהחלה בבריטניה במאה ה-18, לקח לבריטניה כמעט 150 שנה כדי להכפיל את הייצור הכלכלי. בארה"ב, לקח 50 שנה להכפיל את התמ"ג. אבל מאה אחת מאוחר יותר, כשסין והודו הפכו תעשייתיות, הן הכפילו את התמ"ג שלהן ב-12 וב-16 שנה, בהתאמה. ובעוד בריטניה וארה"ב החלו את התיעוש שלהן עם אוכלוסייה של כ-10 מיליון, בסין ובהודו חיים כמיליאד איש. בקצרה, שתי הכלכלות המתפתחות המובילות מתפתחות במהירות של כפי 10 מהמהפכה התעשייתית, ובהיקף של פי 100.

צמיחת כמה מהשווקים העירוניים יתפשט אל מעבר למדינות שלהן, וזו הסיבה שערים חשובות כל כך, כשמדובר באסטרטגיה. אם אתה משווק מוצר מסויים, במהלך 10 השנים הבאות, יותר מהמוצרים שלך ימכרו בעיר בודדת כמו סאו פאולו מאשר בצרפת כולה, או מלזיה. 3 הערים הבאות למכירת המוצר הן ביג'ינג, ריו דה ז'ניירו ושנגחאי.

אם אתה משווק מוצר רפואי המתאים למבוגרים, הערים הצומחות במהירות הגבוהה ביותר הן שנגחאי ובייג'ינג, רק שתי ערים בכלכלות המפותחות, טוקיו ואוסקה, נמצאות בעשירייה הראשונה לצמחיה בקטגוריה זו, הוכחה שהזדקנות האוכלוסייה אינה תופעה הייחודית לכלכלות המפותחות. בקצה השני של סקאלת הגילאים, ייתכן ותשווק מזון לתינוקות. במקרה כזה עליך לבחון מקומות בהם נולדים הרבה ילדים בבתים עם הכנסה מספיקה לרכוש את המוצר שלך. בחינת העלייה במספר הילדים במשפחות עם הכנסה מתאימה, מגלה כי חצי מהערים בעשירייה הראשונה נמצאות באפריקה. לגוס, המגה עיר של ניגריה, עם אוכלוסייה של יותר מ-10 מיליון, היא הראשונה ברשימה.

20 הערים הצומחות ביותר עד 2025במידה ואתה בתחום המים או הבנייה, אתה צריך לדעת ששתי הערים בהן הדרישה למים תעלה באופן החד ביותר נמצאות בהודו: מומבאי ודלהי. בנייה מסחרית של נדל"ן תמשיך להיות מובלת על ידי ניו יורק, ואחריה בייג'ינג ושנגחאי, ואח"כ לוס אנג'לס וטוקיו. למרות הצמיחה העצומה בבנייה בעולם המתפתח, ערים מבוססות בכלכלות מפותחות הן עדיין שחקנים חשובים.

כאשר בוחנים את השווקים העירוניים המבטיחים, יש לקחת בחשבון את צמיחת העיר, כמו גם נתונים דמוגרפיים ומגמות בהכנסה לנפש. במקומות בהם נתונים אלה צומחים יחד, אלו הן הערים המבטיחות ביותר.

מאמרים קשורים: מיפוי הכוח הכלכלי של הערים עד 2025 | הערים התחרותיות ביותר בעולם | איפה צומח ההייטק בעולם? | החזרה אל הפוליס- העיר העצמאית | האם עיר יכולה לשנות דימוי של מדינה?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s