על מה כבר אפשר להתלונן כשחיים בניו יורק? המטרופוליס של מידע ההמון

שירות 311 בניו יורק הושק בשנת 2003, ועוצב באופן שייתן תחושה אנושית, של חיים בעיר קטנה, במטרופולין הענק. 80% משהשיחות נענות על ידי מענה אנושי תוך פחות מ-30 שניות. כיום השירות נותן מענה לכ-50,000 שיחות ביום, וסה"כ הפניות אליו הגיע כבר ל-100 מיליון. 311 מציע אינפורמציה על יותר מ-3,600 נושאים: בתי ספר, חוקי מיחזור, מקלטי הומלסים, אירועים בפארקים, תיקוני כבישים ועוד. לשירות מתורגמנים זמינים ב-180 שפות.

אבל השירות הפופולרי שהפך לחיוג אוטומטי כמעט כמו חיוג ל-911 (משטרה), הוא הרבה יותר מרק שירות לתושב עבור העיר. מיליוני השיחות הנכנסות הן מאגר מידע עצום הנאסף, מנותח והופך למודיעין חיוני. אולי אפילו יותר מרתק היא ההתפתחות של הסטארטאפים, שקיבלו השראה וחיזוק מהטכנולוגיה של העיר, וצמחה בכדי ליצור דרכים חדשניות עבור התושבים לתעד ולדווח על בעיותיהם. כל האינפורמציה העירונית המנותחת הזו מסמנת את הדרך אל פיתוח גדול יותר ומהפכני: העיר הבנויה על מידע, המטרופוליס של מידע ההמון.

34,522 שיחות בשבוע אחד בספטמבר 2010 - אלו הנושאים הפופולריים

34,522 שיחות בשבוע אחד בספטמבר 2010 – אלו הנושאים הפופולריים

עד כמה ששירות 311 הוא שיגרתי עבור הניו יורקרים, החלק המעניין בו הוא כל האינפורמציה שהוא מספק וניתוחה. כל פניה מתועדת, מסומנת, וממופה לשם ניתוח. במקרים מסוימים, 311 פשוט עוזר לעיר לענות באופן אינטליגנטי יותר לצרכים.

פירוט נושאי השיחות לפי אזורים בעיר בשבוע מסוים בספטמבר 2010

פירוט נושאי השיחות לפי אזורים בעיר בשבוע מסוים בספטמבר 2010

אבל השירות גם עוזר למנהיגי העיר לאתר דפוסים שאחרת ספק אם היו מתגלים. ב-2008 תלונות לגבי רעש היו הנפוצות ביותר, והממשל ערך ביצע מספר תכניות הפחתת רעש. בדומה, אזורים שבהם היו תלונות רבות לגבי שתייה ברחובות הובילו לסגירת מועדונים בלתי חוקיים. שירות 311 הוכח כיעיל לא רק באיתור דפוסים קבועים של תלונות, אלא גם באיבחון שינויים בדפוסים אלה. תלונות בכמות גדולה על מחלות הקשורות בהרעלת מזון או סניטריה ממסעדה ספציפית מובילה לתגובה מידית של מחלקת התברואה. ובזמן חירום, המתקשרים עוזרים לספק מידע בזמן אמת לגבי המתרחש.

גישה מונעת מידע לחיים העירוניים היא הגיונית, משום שערים הן במידה רבה בעיה של ניהול מידע. לאדם העומד בצומת בעיר יש לפחות 4 אפשרויות לתחבורה: מונית, אוטובוס, רכבת תחתית או הליכה. כל אופציה היא נקודת מידע פוטנציאלית. בדרך זו או אחרת, מידע זה יהיה זמין לנו באמצעות המכשירים הניידים בקרוב מאד. בניו יורק יש 13,000 מוניות, מצוידות ב-GPS המדווח כל הזמן את מיקומן, מיהירות נסיעתן, ואם הן מלאות או לא. מידע זה יחד עם המידע לגבי אוטובוסים והרכבות בהצלבה עם הרצון של אותו אדם להגיע מנקודה א' לנקודה ב' זו דוגמה לאופן בו איסוף וניתוח כל סוגי המידע בעיר יכול לפתור בעיות עירוניות יומיומיות.

מספר סטארטאפים מבטיחים החלו לחקור ובמקרים מסוימים להרחיב את שירות 311. שירות בשם SeeClickFix מאפשר למשתמשים לדווח על ברזי כיבוי אש פתוחים, צמתים מסוכנים, עצים מטים ליפול וכדומה. כל המידע הזה זמין לכל הקהילה, ואחרים יכולים להצטרף לדיווח. סטארטאפ אחר, BlockChalk, השיק אפליקציה שמשתמשת במידע GPS לאפשר למשתמשים ליצור רשימת הערות המוצמדות למיקומים ספציפיים.

על ידי פתיחה לציבור של כל התלונות ובקשות המידע, שירותים אלה מאפשרים לכל אחד לאתר דפוסים בדיוק כמו עובד עירייה, ומיזמים שונים וסטאראפים מנצלים זאת לפיתוח שירותים חדשים המשלימים את שירותי העירייה, לרווחת כולם. עד היום, שירות 311 לא היה נלהב משיתוף כל המידע שברשותו לציבור, אבל התכנית היא לשתף יותר בעתיד.

מאמרים קשורים: גישה חדשנית בשיתוף ציבור בשבדיה | לונדון בוחנת את מערכת ההפעלה לעיר | 10 הערים החכמות בעולם | ערים שמתקשרות באפליקציות | 100 מיליון סנסורים בעיר החכמה

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s