זה לא אתה, זו העיר. האם העיר משאירה אותך רווק/ה?

מי שבודק את אתרי ההיכרויות בלוס אנג'לס יכול להיות תחת הרושם שהעיר היא גן עדן לרווקים. Kiplinger הכריז השנה, על בסיס גודל האוכלוסייה והיחס הגבוה של בתי אב ללא נישואין, כי לוס אנג'לס היא העיר החמישית הטובה ביותר עבור רווקים בארה"ב. לוס אנג'לס גם הגיעה למקום השמיני ברשימה של פורבס, ושל Travel and Leisure, יחד עם ערי הקולג' כמו איווה סיטי, דורהם, ובלומינגטון, שהן מלאות ברווקים, וכמובן ניו יורק.

לכל מי שמנסה להכיר בן זוג בשתי הערים הגדולות של ארה"ב, תוצאות אלו נראות תמוהות. מבט מעמיק יותר במחקרים יכול להוביל למסקנה כי ערים אלה הן הטובות ביותר בלהשאיר את תושביהן רווקים – תלוי בנקודת המבט, ובעצם הגרועות ביותר לרווקים. בניו יורק Kiplinger מצא כי יותר ממחצית מ-18.7 מיליון תושבי המטרופולין הם לא נשואים (הממוצע הארצי הוא 28%), ואחד מחמישה הוא בן 20-34. במטרופולין לוס אנג'לס, 54% מ-12.7 מיליון התושבים אינם בזוגיות. פורבס דירג את לוס אנג'לס כראשונה בארה"ב מבחינת כמות הרווקים, ואת ניו יורק כראשונה בכמות ההיכרויות אונליין.

עבור רווקים המחפשים זוגיות, אלה לא בשורות טובות. מחקרים אלה מציגים נתונים על הרווקים ואפשרויות ההיכרויות שלהם באור חיובי, אבל מחקר אחר שנעשה על ידי שינה יינגר רואה את הדברים אחרת. עוד בשנות ה-90, יינגר שמה לב למשהו מוזר, במכולת השכונתית והיוקרתית שלה. למרות שהחנות הייתה ידועה במבחר העצום של המוצרים שהיא מציעה, יינגר מצאה את עצמה לעיתים קרובות יוצאת ממנה בידיים ריקות. החוויה הובילה אותה לחקור את הפסיכולוגיה של הבחירה. היא מצאה כי קיימת "מגבלה נוירולוגית אנושית" ביכולת לעכל אינפורמציה. כלומר, המשימה של בחירה נחווית לעיתים קרובות כסבל, ולא כהנאה. היא הוסיפה כי "ההתפוצצות של אפשרויות הבחירה הפך עבור אנשים את המשימה של זיהוי רצונותיהם והדרך להשיגם, יותר קשה".

כמו חנות עמוסת מצרכים, גם בני זוג פוטנציאליים רבים מדי מקשים על הבחירה. ניו יורק מציעה 8 מיליון רווקים לבחירה, ונותנת את התחושה כי ניתן להכיר מישהו בכל רגע נתון. אולם רוב הזמן, זה פשוט לא קורה. אמירה פופולרית בקרב גולשי אתרי ההיכרויות היא כי כולם כל הזמן מחפשים מישהו טוב יותר.

החיפוש הבלתי פוסק גם מתגלה כסיוט לוגיסטי, במקרים רבים. מרחקי הנסיעה ברכבת התחתית משמעם כי הרומנטיקה עשויה לדעוך ביחס למספר התחנות שהיא מצריכה לעבור ברכבת התחתית, ומספר הרציפים עמוסי הפוטנציאל הזוגי שעוברים בדרך. בניו יורק אף אחד לא נוהג, כך שאף אחד לא אוסף אף אחד, או מסיע, פשוט נפגשים איפה שקובעים. למעשה אומרת יינגר כי הגיאוגרפיה של העיר מותאמת יותר לפרידות, כאשר רוב הסיכויים שלעולם לא תפגוש שוב את אותו אדם.

בלוס אנג'לס כולם נוהגים, וזה מציב אתגר לא פשוט. אם ניו יורק גדולה מדי, לוס אנג'לס רחבה מדי. רבים מתושבי העיר פשוט לא מסוגלים לנווט דרכה, והעיר גם חסרה מרכז עירוני בו צעירים ורווקים נפגשים, הם פשוט גרים בכל מקום. כמה אתרי היכרויות בעיר אפילו התמודדו עם הבעיה בהציעם אופציה לסמן סירוב לפניות ממרחק רב מדי.

הצעירים של ניו יורק ולוס אנג'לס לא מתחרים ביניהם רק על דייטים – הם גם בתחרות על מקומות העבודה. בעוד פורבס דירג את שתי הערים במקומות גבוהים כערי רווקים ושימוש באתרי הכרויות, הוא דרג אותן נמוך בצמיחת מקומות עבודה חדשים ויוקר מחייה. בפועל, שתי הערים הגדולות האלה מלאות בצעירים מרוששים עם חלומות מנופצים.

באותו זמן, בוושינגטון די סי, המשרות הפדרליות לא נפגעו כמעט מהמיתון. בוושינגטון גם כן חיים רווקים רבים, כ-48% מבתי האב העיר. אולם בעוד שהשטח המטרופוליני מכיל כ-5.5 מיליון תושבים, ומתפרס אל מרילנד ווירג'יניה, סצנת ההיכרויות והבילוי מרוכזת באזור קטן למדי.

בניו יורק ולוס אנג'לס, כמות הרווקים העצומה יכולה להרגיש כמשתקת. בוושינגטון התחושה היא אינטימית – אנשים אלה נתקלים זה בזה במטרו, קפה וברים שוב ושוב. אדם יכול להיכנס לבר ולמצוא אותו מלא בפרצופים מוכרים ולפגוש חברים של חברים. זאת אומרת כי יחסים יכולים להתפתח באופן אורגני יותר. יש גם הטוענים כי בוושינגטון הסצנה יכולה להיות אפילו קלסטרופובית, כשהמבחר באתרי ההיכרויות נע בין חברים, מכרים או מכרים מהעבודה, לחברים של חברים ואקסים של ידידים, הכניסה לזוגיות מתחילה להראות טוב יותר מהאלטרנטיבה של הרווקות.

המקבילה המקומית היא כמובן תל אביב. על פי נתוני העירייה אחוז הרווקים והרווקות בעיר גדול מזה שבישראל: רווקים 45%, רווקות 37% (הממוצע הארצי עומד על 36% וכ-29% בהתאמה), עדיין לא המספרים של ניו יורק ולוס אנג'לס, אבל לא רחוק. האם ההיצע העצום בתל אביב משאיר אתכם רווקים כמו בניו יורק או לוס אנג'לס? או שהעיר האינטימית מעודדת אתכם לזוגיות כמו וושינגטון? נקודה למחשבה.

מאמרים קשורים: מה עושה את האנשים בעיר שמחים? | מי היא באמת העיר ללא הפסקה? | מה "הדבר הבא" בעיר? ואיפה מסתובבים אנשים כמוך? | איפה אתה מרגיש הכי מאושר? | מה עושה ערים מסוימות לרומנטיות?

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s