מצעד הגאווה במוסקבה נאסר ל-100 השנים הבאות

לציון שבוע הגאווה המצוין השבוע בישראל, להלן תזכורת על אופיו של המאבק של הקהילה הגאה בישראל, שהחל לפני 20 שנה, ובארה"ב לפני 40 שנה. אירועי הגאווה באים להזכיר את האירועים שהתרחשו בניו יורק ביוני בשנת 1969, ואת מאבק הקהילה הגאה לשוויון זכויות. למרות שבמדינות רבות, במערב בעיקר, הושגה ההתקדמות רבה לאורך השנים, במדינות רבות סביב העולם מאבק שכזה הוא רק בראשיתו.

בית המשפט של מוסקבה, בירת רוסיה, אסר על קיום מצעדי גאווה ל-100 השנים הבאות. במשך שנים, תומכי להט"ב היו מנועים ע"י ממשלת מוסקבה מקיום אירועים שכאלה. המידה והם אכן משתתפים, הם חווים לעיתים קרובות אלימות או מעצר, או שניהם. אבל פעילים חשבו שהם מצאו פירצה בחוק, בשנה שעברה, והציפו את משרדי ראש העיר עם יותר מ-100 בקשות למצעד. ניקולאי אלכסייב, אחד המארגנים של מצעד הגאווה האסור מדי שנה, והמכונה "הומו מפורסם במוסקבה" ע"פ ויקיפדיה, נשבע לפנות לבית המשפט לזכויות אדם באירופה. החלטת בית המשפט, שבאה אחרי תקנה ביצאה בסנט פטרסבורג ואוסרת קידום "אורח חיים גאה", תהיה בתוקף עד שנת 2112.

אירועי כגון אלה מזכירים לנו את הפערים העצומים הקיימים עדיין בעולם, אפילו בין המדינות המובילות את הפוליטיקה והכלכלה העולמית, בכל הנוגע לזכויות אדם ותפישות מהותיות אחרות, המשפיעות באופן ישיר ומהותי על איכות ורמת החיים של תושביהן, על החופש האישי של אזרחיהן, וכתוצאה מכך על יכולתן להתפתח ולהתקדם. רוסיה היא כמובן לא דוגמה יחידה, למעשה יותר אנשים בעולם חיים ללא חופש וזכויות אדם, כפי שאנו מכירים אותם ותופשים אותם כמובנים מאליהם, ממספרם של אלו הנהנים מחופש שכזה.

מאמרים קשורים: המרדף העולמי אחר ג'וזף קונימיתוג ערים ברוסיה | מיתוג מוזיאון העיצוב במוסקבה |

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s