יום הסביבה הבינלאומי

יום הסביבה הבינלאומי – World Environment Day (WED) 2012 – הוא האירוע השנתי הגדול ביותר והמקיף ביותר למען פעילות סביבתית. פעילויות יום הסביבה מתקיימות בכל ימות השנה אבל שיאן מגיע ב-5 היוני בכל שנה. 1972 היא השנה בה החלו אירועי יום הסביבה, ומאז גדלו להיות אחד האמצעים בהם האו"ם מעודד מודעות ופעולות למען הסביבה.

השנה נושא ה- WED הוא: כלכלה ירוקה: האם זה מערב אותך? עם חגיגות סביב העולם, בהובלת ברזיל, מארחת ה- WED השנה. ברזיל גם מארחת את כנס האו"ם לפיתוח מקיים Rio+20 , גם כן בחודש יוני, כנס בו ממשלות יפגשו כדי למפות את העתיד של הפיתוח המקיים למאה הבאה. כלכלה ירוקה בהקשר של פיתוח מקיים וצימצום העוני הוא אחד הנושאים המרכזיים בכנס Rio+20. בשנה שעברה השתתפו 4,229 פעילויות WED מ-144 מדינות במגוון נושאים.

בישראל מצוין יום הסביבה בכנסת בועדת הכספים, ועדת הפנים והגנת הסביבה, הועדה לזכויות הילד, ועדת המדע והטכנולוגיה, אירוע מיוחד, דיון בשדולה הסביבתית חברתית, דיון לקראת ועידת ריו, ודיון והצעות חוק במליאה.

ניצן הורביץ: "מאות פעילים, רבים מהם חברים שלי, יעלו היום לכנסת להשתתף ביום הסביבה. אתם לא תראו הרבה סיקור של זה בתקשורת, כי כנראה לא יהיו מספיק הכפשות וצעקות, אבל העניין קריטי, והשנה יותר מתמיד. החלטנו בשדולה הסביבתית להתמקד עכשיו במאבק בזיהום הים ובהרס החופים. בעיני זה עניין בעדיפות לאומית עליונה. קשה לתאר את היקף הזיהום וההרס. קשה להאמין כמה מעט חופים פתוחים נשארו. לחצי הנדל"ן, התעשייה, וההון על הרצועה הקטנה הזו – עצומים. אנחנו מגבירים את המאבק, כי אחרת לא יישאר לנו ים"

יום הסביבה הבינלאומי בכנסת

יום הסביבה הבינלאומי בכנסת

מאמרים קשורים: יום הסביבה הבינלאומי | תחרות עיר הבירה הירוקה של אירופה | העולם נערך לועידת האקלים בריו | מיתוג ירוק לדנמרק | הלסינקי- עיר ירוקה במיוחד | העיר הירוקה ביותר – אירופה | וונקובר – העיר הירוקה בעולם עד 2020

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s