מה ההשפעה של האולימפיאדה על תנועת הנוסעים?

מחקר חדש שפורסם לאחרונה ע"י ForwardKeys בשיתוף עם אמדאוס, חושף את המגמות בנסיעות (מבוסס על הזמנת טיסות בפועל ברחבי העולם) וחושף את ההשפעה של המשחקים האולימפיים בלונדון. פחות מ-50 יום לפתיחת המשחקים, הממצאים מספקים תמונה על כל מדינה שממנה יגיעו תיירים ללונדון במהלך תקופתה המשחקים. המידע מצביע כי מספר ההזמנות לתקופת האולימפיאדה, שנעשו עד 12 למאי, גבוהות ב-13% מבשנה שעברה.

ארה"ב היא המדינה ממנה תגיע הכמות הגדולה ביותר של מבקרים ללונדון, והיא אחראית ל-19% מסה"כ המגיעים למשחקים. נתון זה גבוה ב-12% ממספר האמריקאים שהגיעו ללונדון בתקופה המקבילה אשתקד. גרמניה היא המקור השני בגודלו לתיירים ללונדון בתקופת האולימפיאדה, ואחראית ל-8% מסה"כ המגיעים. באופן מעניין, מדינות ה- BRICS  (ברזיל, סין, הודו, רוסיה ודרום אפריקה) צומחות להיות מקור חשוב לנסיעות בטווח ארוך ללונדון, וממדינות אלה נצפית עלייה של 40% בהזמנות ביחס ל-2011, ובסה"כ ממדינות אלה יגיעו 9% מכלל המגיעים ללונדון.

אירופה היא האזור ממנו יגיעו מספר המבקרים הגדול ביותר במהלך המשחקים – 46%, בעוד צפון אמריקה תופסת נתח של 23%. נתון זה מייצג עלייה של 18% ו-10% ביחס לתקופה המקבילה ב-2011 בהתאמה. בשוק השלישי בגודלו, אסיה, האחראי ל-9% מהמגיעים, העלייה ביחס ל-2011 היא 27%.

העלייה של 12% בתנועת הנוסעים מארה"ב ללונדון במהלך המשחקים מגיעה בעיקר מהערים הגדולות: ניו יורק במיוחד, ממנה צפויה עלייה של 48% במספר הנוסעים ביחס ל-2011. סן פרנסיסקו גם מציגה גידול משמעותי של 29%, ושיקגו ווושינגטון גדלות ב-13% ו-18% בהתאמה. יוצאת דופן היא לוס אנג'לס, ממנה צפויה ירידה בתנועה ללונדון של 3%.

מטקס הפתיחה והלאה, במהלך המשחקים האולימפיים, לונדון צפויה לעלייה של 7% במספר הלינות ביחס לתקופה המקבילה ב-2011. נראה כי הלונדונים עצמם מתכוונים להישאר בעיר ולהנות מהחוויה האולימפית גם כן: יציאה לכל יעד במהלך תקופת המשחקים תרד ב5% מתחת לרמות של 2011. במהלך כל הקיץ, 2% פחות לונדונים יעזבו את העיר. עם זאת, נראה כי הלונדונים לא מוותרים על חופשה לגמרי, פשוט משנים אותה, ושלושה שבועות לאחר טקס הסיום מספר היוצאים מלונדון עולה ב10% ביחס לתקופה המקבילה ב-2011.

מאמרים קשורים: המירוץ על אירוח האולימפיאדה ב-2020 | נחשף עיצוב הכרטיסים לאולימפיאדה | מיתוג נבחרת בריטניה לאולימפיאדה | נתיבי נסיעה צפים לקראת האולימפיאדה | מיתוג התיירות לבריטניה | אולימפיאדת לונדון 2012 – המותג

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s