קפריסין, נשיאת האיחוד האירופי – הלוגו

ביולי תעבור נשיאות האיחוד האירופי מדנמרק אל קפריסין. כנהוג, נשיאות האיחוד מלווה בלוגו רשמי מטעם המדינה. הלוגו שהציגה קפריסין כולל כתם כחול היכול להיות מפורש כיונה או כסירה, ושלושת הצבעים הנוספים ככנפיים או מפרשים. הנשיאות גם פרסמה הסבר:

"העיצוב והצבעוניות של הלוגו לנשיאות קפריסין לאיחוד האירופי, מעבר למסר שהוא נושא, נותן הרמוניות ואצילות לעיצוב אתר האינטרנט הרשמי, הפרסומים, הניירת, וכן לעיצוב הפנימי והחיצוני בו ישתמשו במהלך הנשיאות.

הלוגו לנשיאות קפריסין מבטא את האופי הרהוט והפשוט של נשיאות קפריסין לאיחוד האירופי, תוך שימוש בשפה מוכרת וקלה להבנה בו זמנית על ידי כל חברות האיחוד.

הלוגו מציג ספינה, המביאה את המאפיינים של קפריסין, עם המורשת הימית הארוכה שלה והעובדה שיש כיום לקפריסין את הצי השלישי בגודלו באיחוד האירופי. ספינה זו שטה אל עבר אירופה, והיא בדרך לאירופה טובה יותר.

הספינה, צבועה בכחול של האיחוד האירופי, בעוד היא שטה היא הופכת לציפור, הסימן האוניברסלי של שלום ונושאת המסר שאנו רוצים לחלוק עם שותפינו: החזון ל"אירופה טובה יותר" המוקדש לעקרונות היסודיים של סולידריות ואירופה שנמצאת בעמדה טובה יותר מול האתגרים, ולהבטיח את הלכידות של המבנה האירופי.

לוגו דנמרק - נשיאת האיחוד האירופי 2011-2

לוגו דנמרק – נשיאת האיחוד האירופי 2011-2

מעל הספינה/ציפור מתרוממים 3 מפרשים. צבע הנחושת והירוק, צבעים הבאים מדגל קפריסין. הצבע השלישי הוא הכחול של הים והשמיים, המשמשים כיסוי לקיום ההרמוני של האנשים, וגם בין האדם והסביבה".

הלוגו והקונספט נוצרו ע"י מיזם משותף בשם  ‘Partners’, אשר לקח על עצמו את פיתוח השפה החזותית לנשיאות. הוא נבחר לאחר שמשרד העיתונות והאינפורמציה קרא לציבור להציע רעיונות לעיצוב, בספטמבר 2011. למרות שלא הייתה זו תחרות, תגובת הציבור הייתה מעבר לציפיות. (בתחילת התהליך נפתחה תחרות לעיצוב אולם היא בוטלה בהמשך).

מאמרים קשורים: מיתוג לימסול – המיתוג העירוני האינטראקטיבי הראשון | בירת התרבות של אירופה | תחרות עיר הבירה הירוקה של אירופה | יוון מנסה לתקן את התדמית |

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s