חולון מרעננת את החזון. התושבים שותפים

ראש העיר מוטי ששון: "חזון עירוני שנכתב בשיתוף מאות בעלי עניין ישרת את תושבי חולון ויתמוך בהמשך התפתחותה של העיר"

עיריית חולון יוצאת במהלך חדשני של רענון וחידוש החזון העירוני בשיתוף תושבי העיר, עובדי העירייה, עובדי חברות הבת העירוניות, אנשי חינוך, פעילים חברתיים ועוד. לשם כך הושק אתר אינטרנט ייעודי אינטראקטיבי, בו יכולים המשתתפים להעלות רעיונות, לדרג ולהגיב לרעיונות של אחרים. בבסיס הרעיון עומדת ההכרה כי "חכמת ההמון" איננה פחותה ואף עולה על "חכמת היחיד". 
חנה הרצמן, מנכ"ל העירייה: " למיטב ידיעתי, זו הפעם הראשונה שרשות מקומית נוקטת במהלך חדשני שכזה לרענון החזון העירוני. לאחר שהבאנו למהפך בדימויה של העיר ובמה שיש לה להציע לתושבים ולמבקרים בה, אנו בשלים לשלב ידיים עם הציבור ולהצעיד את העיר קדימה".
חזון העיר חולון גובש ונכתב לפני כמעט שני עשורים . החזון היווה עבור קובעי המדיניות את 'כוכב הצפון' שלאורו הותוו תוכניות עבודה ויושמו מהלכים ופעילויות  בכל תחומי העשייה העירונית. בחלוף הזמן ועם המציאות המשתנה, הבינו פרנסי העיר, שהצרכים מתחלפים והמענים משתנים, וכי חלק מנושאי החזון מתאימים וראויים גם כיום ואילו אחרים – דורשים תיקון, עדכון והתחדשות.
במחצית השנה האחרונה מתקיים בעירייה בשיתוף חברות הבת ויועצים חיצוניים תהליך מעמיק לבחינת עקרונות החזון והשינויים הנדרשים בהם מתוך מטרה להוביל את העיר להתמודדות עם אתגרי המאה ה- 21. כחלק מתהליך זה, פונה העירייה אל תושבי העיר באמצעות אתר אינטרנט ייעודי אשר נבנה על ידי חברות Qmarkets ו-Wiscom, שמתמחות בבניית מערכות ועיצוב תהליכים שמאפשרים לארגונים גדולים לשתף אלפי בעלי עניין (עובדים, אזרחים או לקוחות) בתהליכי חשיבה קולקטיביים, ולהפיק מהם תוצאות  לארגון. המוצרים הטכנולוגיים של Qmarkets מספקים לחברות ענק כמו קרדיט סוויס, Merck או לוקהיד מרטין כלים לניהול תהליכי חדשנות ושיתוף בשילוב כל עובדי החברה, וע"י כך לנצל את "חוכמת ההמון" בתוך הארגון ומחוצה לו. Wiscom מתמחה בפן המתודולוגי של ניהול חדשנות פתוחה (open innovation) ובהתאמת המערכות הטכנולוגיות לצרכי הארגונים השונים. ליווי התהליך מבטיח מיקסום של תוצרי המערכת, השמשת המידע הרב שנאסף ושילובו בתהליך קבלת ההחלטות של הארגון.
האתר בנוי כמערכת מתקדמת של ניהול רעיונות בה לא רק נאספים הרעיונות, אלא גם עוברים תהליך של דירוג וטיוב. על מנת שהתהליך יהיה מובנה ואופרטיבי הוגדרו מראש שישה נושאים, כשלכל נושא משויכות מספר קטגוריות. המשתתפים מוזמנים להעלות רעיונות בנושאים אלה תחת הקטגוריות השונות. מעבר לששת הנושאים הללו, מוזמנים המשתתפים להעלות רעיונות בנושא אחד פתוח בו מתרכזים הרעיונות בתחומים עליהם לא חשבה העירייה מראש ושראויים לדעת הציבור להיכלל בחזון. ההשתתפות אינטואיטיבית וקלה וכבר בשבוע הראשון הועלו מאות רעיונות לאתר!

לכניסה לאתר לרענון החזון העיר חולון

מאמרים קשורים: מתחם כיכר העיר חולון | בת ים מסתערת על הגופים הממשלתיים | מתחם הנופש והפנאי החדש בראשל"צ | מגמות במיתוג ערים בישראל | מיתוג אזור התעשייה בבת ים

מודעות פרסומת

2 תגובות on “חולון מרעננת את החזון. התושבים שותפים”

 1. העירייה לא עירבה את התושבים במאומה והיא ממשיכה לא לערב אותם.
  היה תושב בשם ערן פוקס שבמקרה גילה את האתר הזה ונרשם אליו ופרסם את דבר קיומו בפורום חולון של YNET
  נכון להיום איש אינו יודע כיצד נבחר החזון החדש ויש כאלו שאומרים שהחזון נבחר הרבה לפני שהאתר הוקם…
  אותו ערן פוקס הקים דף קהילה בפייסבוק שנקרא "תושבי חולון מתעוררים" ושם הוא מנסה לעורר את התושבים לפעול למען העיר, מאחר ובעירייה לטענתו לא עושה מספיק או לא עושה בכלל.
  http://www.facebook.com/Holonwakeup

  • yael הגיב:

   לא יתכן שבעיר כמו חולון היא לא מעתיקה את המודל של תל אביב,פעילות של וועדי שכונות,כל שכונה והצרכים שלה…אנשים משכונה א' לא מבינים צרכים של שכונה ב',זה פשוט לא יתכן,
   ובמשך שעתיים באולם תיאטרון,לא ניתן ליישם שיתוף ציבור!
   יש לעודד הקמת וועדים לכל 17 השכונות,לתדרך עם אנשים מקצוענים בסדנאות וליווי מיקצועי,בדיוק כפי שעשתה תל אביב,נוצר מצב ששכונות רבות לא מיוצגות,והעדפות ניראות בשטח!!!
   והצילומים מבוצעים רק במקומות המטופחים,ביתר השכונות יש הזנחה,חוסר ניקיון,גינות לא מטופחות….
   לא משתפים את הנוער בביצועים בשכונות,,,,,דבר שהיה מקרב אותם לשמירת הסביבה שלהם עצמם.
   אכן באתר של חולון מתעוררת יש צילומים,,,,,,,
   לא יתכן שרק לפני ביקור מבצעים קוסמטיקה,ולאחר מכן חוזרת ההזנחה,לדוגמא קריית שרת,המרכז הגדול המוזנח,,המרכז הקטן המוזנח,,,,,,,


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s