מה "הדבר הבא" בעיר? ואיפה מסתובבים אנשים כמוך?

כל עיר מורכבת ממספר רב של שכונות, אבל לעיתים קרובות, לא תמצא מקומות מסויימים במפות השונות. תמיד יש אזורים חדשים, שעוברים מפה לאוזן, ומוכרים רק למעטים. הגבולות מטושטשים ושרירותיים, ונקבעים על ידי האופן בו אנשים מתלבשים ואוכלים כמו גם על מחירי הנדל"ן ורמות הכנסה של התושבים. אבל, אם אזורים אלה הם ייחודיים לתרבות העיר, האם יש דרך למדוד אותם, לנתח אותם, למפות אותם, באופן מדעי?

צוות סטודנטים (ג'סטין קרנשו, רז שוורץ) ופרופסורים (ג'ייסון הונג ונורמן שהדה) ממעבדת המחקר קרנגי מלון עשו בדיוק את זה. המחקר שלהם נקרא Livehoods והוא מנתח 18 מיליון הודעות מיקום של משתמשים ב-Foursquare (אפליקציית מיקום) כדי לאתר יחסים אלוגריתמים בין המיקומים אותם אנשים פוקדים. "המחקר בוחן את המרחק הגיאוגרפי בין אירועים, אבל גם סוג של 'מרחק חברתי' המודד את רמת החפיפה בין האנשים הפוקדים את המקומות", מספר הצוות. "לדוגמה, אם אלוגריתם מודיע שהאנשים שמבקרים בבר שכונתי הם אותם אנשים שמבקרים מסעדה קרובה, יש יותר סיכוי ששני מקומות אלו יחוברו".

כשיותר ויותר אנשים ומקומות עוברים את הניתוח, נוצרים אשכולות של מידע המצטברים כאוסף ייחודי של אזורים עירוניים- מקומות מלאי באנשים הנהנים לבקר באותן מסעדות, בתי קפה, אירועי מוסיקה. חישובים מדעיים אלה הם בעלי ערך גדול כתוצר חברתי, זה מגדיר תרבות מקומית מבלי לערב שיפוטיות או דעות קדומות.

עם המתודולוגיה המדעית הזו, אנשי לייבהוד בדקו את עצמם ואת הממצאים שלהם על העיר פיטסבורג עם 27 ראיונות עם תושבים מקומיים. הם גילו באמצעות הראיונות כי האופן בו האלוגריתמים של לייבהוד הגדירו אזורים בעיר היו "בעלי משמעות תרבותית אמיתית לאנשי העיר". במילים אחרות, המפה הדיגיטלית התאימה למה שהתושבים חשבו.

למחקר יש גם מגבלות: הוא מבוסס רק על Foursquare, ולא כולם משתמשים בה, בעיקר קהל מבוגר יותר, אבל הטכניקה יכולה להתאים לכל מקור מידע דיגיטלי. התוצאות הסופיות של המחקר יפורסמו ביוני.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: איפה אתה מרגיש הכי מאושר? אפליקציה | האתרים והאפליקציות הטובים ביותר לערים | ערים שמתקשרות באפליקציות | אפליקציות בשיווק מדינות ותיירות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s