כשהאזרחים מנהלים את המדינה באמת. מיתוג שבדיה

לפני חמישה חודשים שבדיה פתחה בקמפיין וירלי ברשתות חברתיות דרך יוזמת ה-Curators of Sweden. כל שבוע אזרח שבדי מנהל את חשבון הטווטר הרשמי של המדינה @sweden וחולק כל דבר ועניין שבדי עם העולם. 9000 ציוצים ו-31,400 איזכורים מאוחר יותר, ביותר מ-120 מדינות, היוזמה נחשבת להצלחה עולמית וחדשנית כדרך למתג מדינה.

המחשבה מאחורי היוזמה היא שקול אחד לא יכול לבטא את שבדיה או את השבדים עצמם. המהלך כונה בתחילתו "אי שפיות או גאונות" ו"דוגמה מצוינת לבניית מותג מדינה" ועוד. אנשים מכל העולם ברכו כל מנהל חדש בחשבון הטוויטר בחמימות, התעניינות כבוד ואהדה.

"אנחנו מאושרים מתשומת הלב שהמהלך קיבל עד כה. היוזמה היא חלק מאסטרטגיה תקשורתית ארוכת טווח, המתמקדת בשיתוף קבוצות יעד להגביר את המודעות והעניין בשבדיה" אמרה מריה זיו, מנהלת השיווק ב-VisitSweden, אתר התיירות הרשמי של שבדיה. "בהתחלה, הפתיחות הרבה של האסטרטגיה היא אשר תפשה את תשומת הלב של רוב האנשים. אבל מאז, התוכן והדיון בציוצים הובילו לדיאלוג בין שבדים והעולם. אנו מעוניינים שהדיאלוג הזה יימשך ויתפתח" אומרת אניקה רמב, המנהלת הכללית ב-Swedish Institute.

מה-10 בדצמבר 2011, 19 מנהלי חשבון הטוויטר הראשונים התחילו להניח את הפאזל המשקף את הצדדים הרבים והאמיתיים של שבדיה. חלק אחר חלק, מנהל אחר מנהל, ציוץ אחר ציוץ. מנהלי האתר היו 11 גברים ו-8 נשים, בגילאי 21 עד 60+, מאזורים שונים בשבדיה, וממקצועות כמו עתונות, פרסום, חקלאות, סטודנטים, כמורה, נהיגה, הוראה, ייזמות, כיבוי אש, וגם מובטל.

"התרבות העשירה והמגוונת של שבדיה כעת משותפת על ידי אנשים מכל העולם. Curators of Sweden יצרה הקשר ותשתית למקום בו אנשים יכולים לנהל שיחות אמיתיות בערוץ בלתי מצונזר, אבל רשמי" אומרת מריה זיו, מנהלת השיווק ב-VisitSweden

הנושאים שיצרו הרבה דיונים נעים מאמונות דתיות שונות, או העדרן, ועד מזון בריא ובחינם בבתי הספר השבדים. הדיאלוג בין מנהלי החשבון לבין העוקבים של @sweden הביא לתובנות רבות באשר לתרבות השבדית. לדוגמה, זה שרטט חברה פתוחה בה כל אחד חופשי להיות עצמו ולהביע את עצמו.

מאז היוזמה השבדית הרעיון החל להתפשט, אלו כמה מחשבונות הטוויטר של מדינות וערים:  @TweetweekUSA, @WeAreAustralia, @PeopleofLeeds, @CuratorsMexico, @Basquesabroad and @MunichLovesU, אולם אלו כנראה יוזמות פרטיות של אנשים ולא יוזמות רשמיות.

מאמרים קשורים: האתרים והאפליקציות הטובים ביותר לערים ומדינות | אפליקציות בשיווק מדינות ותיירות | האפליקציה שתשנה את התדמית של יפן | מיתוג דנמרק

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s