אוסטרליה: מיתוג המדינה לשוק הסטודנטים הבינלאומי

בעוד מדינות וערים רבות מפתחות את עצמן כמותגים הפונים לשוקי התיירות, ההשקעות והחינוך אקדמי בו זמנית, לא תמיד זה אפשרי להגדיר מותג אחד שיהיה חזק מספיק להתמודד עם הצרכים של קהלי היעד השונים. זה אפשרי, אבל תמיד עדיף להימנע מהגישה של מותג אחד עבור הכול, אשר מבוססת על סדרה של התפשרויות המסיטות את המיקוד מהצרכים של הצרכן אל מכנה משותף רחב אשר אינו ייחודי, בעל משמעות או משכנע עבור קהל היעד.

Austrade, הארגון האחראי על שיווק אוסטרליה כיעד בינלאומי ללימודים אקדמיים, השיק קמפיין בשם Future Unlimited. הקמפיין מבקש למצב את אוסטרליה לשוק הלימודים הבינלאומי והוא מצמצם את הנוכחות של סגנון החיים והתיירות של המדינה, שהיוו את מרכז האסטרטגיה של מיתוג אוסטרליה. במקום זאת ההתמקדות היא על איכות המוסדות האקדמיים ותכניות הלימודים המוצעות. הקמפיין, המתמקד בשוק האמריקאי והקנדי, גם מקיים תחרות סרטונים בין סטודנטים הלומדים או למדו באוסטרליה וכן כאלה שחושבים על לימודים באוסטרליה, בנושא: איך הלימודים באוסטרליה השפיעו או ישפיעו על עתידם.

שוק הלימודים הבינלאומי הוא עצום ועתיר משאבים. בעוד תייר מבקר מספר ימים, ותורם למדינה כמה מאות או אלפי דולרים בודדים בעת ביקורו, סטודנט זר מכניס למדינה הרבה יותר כסף, להרבה יותר זמן, ותורם לכלכלת המדינה בתחומים רבים ומגוונים, וקיימת כמובן גם החשיבה האסטרטגית ארוכת הטווח של יצירת הקשרים הבינלאומיים, משיכת אוכלוסיות משכילות וכוח אדם איכותי. בשנה שעברה משכה אוסטרליה 554,000 סטודנטים מרחבי העולם, שהכניסו למדינה יותר מ-16 מיליארד דולר ויצרו 180,000 מקומות עבודה.

מנהל Austrade אמר "אנשים המחפשים להשקיע זמן וכסף בלימודים לא רוצים לבוא בשביל לראות קנגרו. הם רוצים הכשרה המוכרת על ידי ממשלות ומעסיקים. Future Unlimited זה הרבה יותר משיווק יעד".

הקמפיין נוצר ע"י M&C Saatchi  וחברת האנימציה Animal Logic

מאמרים קשורים: מיתוג אוסטרליה | תחרות מיתוג המדינה הטוב ביותר | שיווק ניו זילנד | עיצוב העתיד של ניו יורק

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s