תכנית דרמטית להגבלת תנועת כלי רכב במרכז העיר בולוניה

בולוניה, תכנית הגבלת תנועה בעיר

בולוניה, תכנית הגבלת תנועה בעיר

אזורים עירוניים המוגבלים להולכי רגל בלבד הם מקסימים. יש משהו משחרר בלטייל באזור שכלי רכב לא מורשים להיכנס אליו. יש תחושת ביטחון בידיעה שהתחרות עם המכוניות כל המרחב לא יוביל להתנגשות. ויש משהו מטריד כמעט במרחב שנראה כמותאם להולכי רגל אבל מותר בכניסה לכלי רכב.

תכנית "A City Centre Again" לעיר בולוניה באיטליה, קיבלה זריקת עידוד משמעותית, עם פרסום סקר המציג תמיכה רחבה מאד של הציבור לתכנית. הסקר מציג תמיכה של 81% בתכנית בקרב הציבור הכללי, ומפתיעה יותר, היא תמיכת בעלי החנויות באזור, שבעבר התנגדו להגבלת כניסת כלי רכב לאזור, וכעת 75% תומכים בתכנית האזור להולכי רגל בלבד. הסיבה לכך היא שבימים בהם הונהג איסור כניסת כלי רכב לאזור זה ע"י העירייה שכנע את בעלי החנויות בצורך בהגבלה ובשיפור באיכות האוויר.

אזורי הגבלת התנועה

אזורי הגבלת התנועה

התכנית להגבלת כלי הרכב בבולוניה היא דרמטית, ולכן חשובה תמיכה הציבור, שכן אזור איסור כניסת כלי הרכב בבולוניה מתפרס על 4 ק"מ רבועים והוא גדול מאד ביחס לערים אחרות: 2 ק"מ בברצלונה ו-2.5 ק"מ בוינה. התכנית מתכוונת לפשט את האזורים בהם כניסת כלי הרכב מוגבלת, ואף להרחיבם. 4 אזורים עם הגבלות תנועה שונות יוגדרו: אזור התנועה המוגבלת, אזור שמחציתו להולכי רגל, אזור להולכי רגל בלבד ואזור ה-T.

עוד חידוש בתכנית הוא הדגש על הבטיחות, כמו גם איכות החיים, וצמצום זיהום אוויר ורעש. בזאת באה הגבלה נוספת על אופנועים, על מנת לשפר את הבטיחות, ותשומת לב מיוחדת ניתנה למשאיות והובלה, שהוגבלו לחלונות זמן ודמי כניסה גבוהים יותר. בכך מקווים שפלטפורמת שיתוף רכבי ההובלה שהונהגה בעיר תהיה נוחה יותר ומשתלמת יותר עבור סוחרים. (אתר התכנית באיטלקית)

מאמרים קשורים: תכנית המתאר של תל אביב | הלסינקי- בירת העיצוב ועיר ירוקה | העיר הירוקה באירופה | דירוג איכות החיים בערים | איטליה- מותג בהתדרדרות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s