העולם נערך לוועידת האקלים בריו דה ז'ניירו

לוגו מלא ריו+2020 שנה לאחר ועידת האקלים ההיסטורית בריו דה ז'ניירו, יתכנסו שוב אומות העולם ביוני, וינסו לגבש עסקה להתמודדות עם התחממות כדוה"א.

בחודש יוני יגיעו לריו משלחות מכל העולם לכנס Rio+20, שיתרכז בנושא פיתוח בר קיימא ויציין, 20 שנה לוועידת כדור הארץ שנערכה בריו ונחשבת לאחד מאבני הדרך החשובים ביותר בהתפתחות הדיון בנושא הסביבתי ופיתוח בר קיימא. בדוח שהוציאה  KPMG לקראת הוועידה ניתן לראות איך ההשפעה של יבשת אסיה, ובמיוחד סין והודו, על השימוש הגלובלי במשאבים כדי להבין איך ההשפעה של היבשת הזו הופכת לקריטית.

רבים סוברים כי חלק משמעותי ממערכת הלחצים על הכדור הינו הגידול באוכלוסין, אבל לא כך הוא. הבעיה האמיתית, הינה צמיחתו המהירה של מעמד בינוני חדש שמבקש לחיות בסגנון חיים מערבי ומגדיל בשל כך את הלחצים על המערכות האקולוגית בין אם על ידי רכישת מכוניות חדשות או אימוץ דפוסי אכילה חדשים (יותר בשר ופחות ירקות).
לפי ה-OECD גודלו של מעמד הביניים בעולם צפוי לצמוח מ-1.8 מיליארד אנשים כיום ל-3.2 מיליארד ב-2020, ול-4.9 מיליארד ב-2030. כמעט כל הגידול הזה, אמור להתרחש באסיה.

כשמסתכלים על המשאבים השונים, נוטים הרבה פעמים לחשוב שהבעיה העיקרית הינה בתחום האנרגיה, אולם, מים הוא משאב הרבה יותר קריטי כרגע. לא רק מבחינת מספר האנשים שחיים באזורים שמים הינו משאב שהאספקה שלו מוגבלת או ייקרת המציאות – כרגע מדובר ב-4 מיליארד אנשים, אלא גם מבחינת הפערים הצפויים בין הביקוש והאספקה של מים.

הנושאים הללו, גם אם עדיין אינם זוכים למקום הראוי להם בסדר העדיפויות התאגידי, נמצאים על סדר היום של החברות וגם מקבלים ביטוי הולך וגדל בשטח. אפשר לראות חברות מכל המגזרים האפשריים ומכל קצווי העולם שלוקחות את הנושאים הללו ברצינות, הרי שעדיין מספיק היה לראות את רשימת המשתתפים בכדי להבין שאצל רוב רובן של החברות המשתתפות בכנס האסימון כבר נפל.

הלוגו לכנס, תוכנן על ידי יחידת העיצוב גרפי של האו"ם במחלקת ההסברה בניו יורק. הלוגו מציג את שלושת המרכיבים של פיתוח בר קיימא – הון חברתי, צמיחה כלכלית והגנה על הסביבה, מחוברים בצורה של כדור הארץ. שלושת הצבעים מתמזגים, מה שמעיד על קשרי הגומלין בין המרכיבים השונים. המילים "ועידת האו"ם לפיתוח בר קיימא" אשר מופיעות תחת הלוגו, יחד עם השם הלא רשמי של האירוע, "ריו+20". הלוגו זמין בשש השפות הרשמיות של האומות המאוחדות: אנגלית, צרפתית, ספרדית, רוסית, ערבית, סינית, ופורטוגזית.

באופן אישי, הייתי מצפה ללוגו יותר מקצועי, חדשני ומעורר השראה עבור כנס בסדר גודל כזה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: כנס ריו דה ז'ניירו לחדשנות בערים, מיתוג פסגת מדינות ה-BRICS בהודו, העיר המקיימת הראשונה בעולם,

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s