מיתוג רמת הגולן

מיתוג הגולן עבור המועצה המקומית גולן על ידי חברת "ארד תקשורת" מסתמן כאחד מתהליכי המיתוג המיותרים והבלתי מקצועיים ביותר שבוצעו בשנים האחרונות. עם חזון גנרי, חסר ייחוד או בידול, שפה תקשורתית עלובה ומשפט מיצוב בלתי ברור.

החזון כפי שמופיע בספר המיתוג ובפרסומי המועצה יכול היה להתאים לכל מועצה אזורית אחרת בארץ, הוא נטול כל התייחסות לייחודיות של הגולן, למורשת של מדינת ישראל שהקיזה את דמה לאורך שנים בחבל ארץ זה, או להיסטוריה של עם ישראל במקום. אין גם אזכור לערכי הטבע והנוף הייחודיים של הגולן. בהתאמה גם השפה התקשורתית חסרת ייחוד או בידול, ואף עשויה ברמה מקצועית נמוכה. משפט המיצוב "פתוח לחיים. גולן" גם הוא יכול היה להתאים לכל מקום אחר בארץ או בעולם, בהחלפת המילה האחרונה, הוא אינו מעביר מסר ערכי, הוא פסיבי, ובעיקר מותיר את הקורא בתחושה של חוסר הבנה.

המועצה האזורית גולן על התהליך: "הגולן הוא חבל הארץ הראשון בארץ שממתג את עצמו בתהליך כה ארוך ומוקפד שכולל מחקרים, קבוצות מיקוד, שאלון לתושבי הגולן וראיונות עומק. תהליך מיצוב הגולן והבלטת הנכסים הקיימים בו נולד מתוך הבנה שלגולן ישנם יתרונות מובהקים אותם צריך להדגיש על מנת להשיג את היעדים שבראש סדר היום :

  • קליטת אוכלוסייה חדשה ומיצוב הגולן כחבל ארץ מועדף למגורים המאפשר הגשמה ומימוש עצמי.
  • חיזוק התיירות הכפרית ומיצוב הגולן כפארק תיירות ונופש מרכזי עם מרחב אפשרויות לחופשה יוצאת דופן, מלאת תוכן וחוויות.
  • משיכת יזמים ומשקיעים ומיצוב הגולן כאזור עם פוטנציאל לפיתוח מקורות תעסוקה, תנופת עשייה וקידום יזמויות.

חלק בלתי נפרד מתהליך המיתוג היה גיבוש חזון הגולן. חזון הגולן הוא פרי מאמץ משותף של צוות נבחר ושל ציבור רחב ומגוון ככל האפשר: תושבים, מזכירי ישובים, מקבלי החלטות, אנשי עסקים ואנשי מקצוע. לאחר חודשים של דיונים וחשיבה גובש החזון, ובו האתגרים המרכזיים העומדים בפני הגולן ותמונת עתיד משותפת אליה שואפים תושבי הגולן.

השפה התקשורתית של הגולן נגזרת מערכי המותג וממשפט המיצוב "פתוח לחיים. גולן". השפה כוללת עולם של מסרים תדמיתיים המאפיינים את הגולן ומשרתים אותנו בהשגת המטרות שהצבנו לעצמנו.

עולם המושגים של הגולן יתבסס על מילים כגולן: חופש– מרחבים, הזדמנויות, פתיחות, מימוש עצמי– הגשמה, יצירה, יוזמה, ראשוניות– פשטות, אמיתי, טבעי, שלווה–  רוגע, שקט, ביטחון, קרבה לאדמה – חיבור לטבע, מקור חיים, שורשיות, חיים-יצירה, עשייה יוזמה

"פתוח לחיים. גולן" "פתוח לחיים" מביא עמו עולם ערכים עשיר, הממצב את הגולן כ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות". "פתוח לחיים" מצייר בדמיוננו מרחבים אינסופיים, יוצר תחושת חופש, שלווה, מימוש עצמי ואינספור הזדמנויות לעשייה וליצירה. משפט המיצוב מכיל בתוכו את מרבית הערכים של הגולן ומשדר עוצמה מצד אחד וקירוב מהצד השני, אהבה, חיבוק אנושי, חיוך…והזמנה… פתוח לחיים באסוציאציות הנתפשות והסמויות שלו מעביר לנו את כל אלה. הוא מספיק רחב בכדי להכיל בתוכו את ההתחברות האישית של כל אחד ואחת//הגולן פתוח לחלומות שלכם, לאהבות שלכם, לשאיפות שלכם. הגולן פתוח לקליטה, לתיירות,לייזמות… הגולן פתוח לחיים.

הסמל החדש נותן לחוש את התנועה, הזרימה, החיות והפתיחות של הגולן. הסמל משלב את כל צבעי הגולן וערכיהם: ירוק (טבע ומרחבים), צהוב (שמש וחום), אדום (אהבה ותשוקה), כחול – שמים וחופש, וכתום – אנרגיה ושמחת חיים. לוגו הגולן, הסמל ומשפט המיצוב באנגלית ילוו את הפעילות התדמיתית של הגולן כפי הקהילה הבינלאומית בכל הנוגע לתיירות נכנסת ותקשורת חוץ לוגו הגולן והסמל בערבית פונים אל הקהילה הדרוזית שמהווה חלק בלתי נפרד מקהילת הגולן. המסרים התקשורתיים נשענים על עולם המושגים והערכים של המותג גולן:

  • אכלוס – החופש לממש את עצמך בחבל ארץ פתוח ונושם, לבנות חיים המושתתים על חירות, יוזמה ואחריות בקהילה שופעת אנושיות ופשטות.
  • תיירות – החופש לצאת מהשגרה לחוויית מרחבים אינסופיים בכל ימות השנה. ההזדמנות לבחור את החופשה המתאימה בין זרימות הנחלים והפריחות, מנוחה כפרית, מורשת ויהדות או ספורט אתגרי בטבע פראי.
  • יזמות – החופש ליצור, ליזום, לממש את החלום בסביבה תומכת ומעודדת."

מתוך ספר המותג

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: ירושלים- קו פרסומי חדש,

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s