אשקלון מעלה הילוך – מיתוג עיר, בניין עירייה חדש, ומרכז אמנויות

מיתוג העיר – עיריית אשקלון בחרה במשרד שיר-שפיצר להוביל את מיתוג העיר כעיר תיירות וספורט, עוד בתקופת כהונתו של ראש העיר הקודם, רוני מהצרי, בעלות כוללת של 1.4 מיליון שקל (חצי מיליון עבור משרד שיר שפיצר). אולם עם כניסתו של בני וקנין לתפקיד ראש העיר, חשב האחרון כי מיתוג העיר אשקלון כעיר תיירות ספורט (מיתוג זהה לזה שנתניה בחרה בו), זו החלטה שגויה מיסודה, שגם עוררה הרבה התנגדות וביקורת, ובחר לשנות כיוון ולמתג מחדש את אשקלון, הפעם כעיר הפסטיבלים. לאחר, שהבטיח להחיות מחדש את פסטיבל "בריזה", שוקד וקנין לקיים עוד מספר פסטיבלים, במקביל לאלו הקיימים כיום כגון: פסטיבל הסרטים "עין יהודית" פסטיבל היין ופסטיבל החופים בקיץ.

מגדל משרדים בן 32 קומות, שישמש כמשכנה של עיריית אשקלון – ע"פ התוכנית: עיריית אשקלון תשכור חלק מהקומות לשימושיה מהחברה הכלכלית לאשקלון בע"מ ויתרת המשרדים יוצעו להשכרה. המגדל מוקם סביב כיכר עירונית חדשה, אשר סביבה יוקם מרכז מסחרי בן כ – 8,000 מ"ר וכמו כן, יוקמו במתחם כ – 170 דירות מגורים בנות 4,5 חדרים ופנטהאוזים.

הפרויקט יבנה צמוד להיכל התרבות העירוני, וצמוד לספרייה העירונית החדשה, אשר בנייתה מסתיימת בימים אלו. הפרויקט מייצר מרכז עירוני חדש, אשר מרכז בתוכו שימושים מגוונים. מנכ"ל החברה הכלכלית לאשקלון, רו"ח גלעד אורן, מציין כי פרויקט זה משלב בתוכו את כל האלמנטים העכשוויים למרכז עיר מודרני. עירוב שימושים זה עולה בקנה אחד עם מדיניותו של ראש עיריית אשקלון, אשר תומך ומקדם מיזמים ידידותיים לסביבה כמו פרויקט זה. הפרויקט תוכנן על ידי האדריכלים רני זיס ומיכאל וינראוב, אשר תכננו בניין זכוכית מרהיב ביופיו ועומד בתקן של הבנייה הירוקה. יצוין כי כל הפרויקט הינו להשכרה ויקנה לחברה הכלכלית לאשקלון בע"מ, הכנסה משכירות קבועה שתשמש את החברה בייזום פרויקטים.

משכן אמנויות הבמה – עיריית אשקלון יוזמת בימים אלו את הקמתו של משכן לאומנויות הבמה הכולל בתוכו מרכז לאמנות, מרכז למחול ומרכז למוסיקה בעלות של כ-60 מיליון שקל. המרכז יכלול בתוכו חדרי חוגים, סדנאות למוזיקה וחדרי אמנים. כמו כן, המרכז יכלול בתוכו 2 אולמות, אשר אחד יהיה עם 150 מקומות ישיבה והשני יהיה עם 500 מקומות ישיבה. "לטובת הפרויקט הייחודי הזה, שכרנו את שירותיה של האדריכלית הבינלאומית מצרפת, גב' מנואל גוטרו, בשיתוף אדריכלית בתיה סבירסקי מלול, אשר יתכננו מבנה שיהיה אייקון אדריכלי שימשוך אנשים מכל רחבי הארץ" אומר וקנין.

מנכ"ל החברה הכלכלית, רו"ח גלעד אורן מציין, כי מבנה זה ישמש המשך להיכל התרבות העירוני המפואר המשמש בעיקר להצגות תיאטרון וכולל בתוכו כ – 900 מקומות ישיבה וביחד עם המבנה החדש יהוו קומפלקס של מרכזי תרבות באשקלון.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מאמרים קשורים: פרס שרת התרבות והספורט לרשויות מקומיות, מיתוג אופקים, מיתוג חדרה, הפריצה של קרית אתא, ככר העיר חולון, מבט לעתיד הערים בישראל, מרכז העיר נתניה

מודעות פרסומת

2 תגובות on “אשקלון מעלה הילוך – מיתוג עיר, בניין עירייה חדש, ומרכז אמנויות”

  1. אבקש להוסיף את שמי לכת כשותפה הישראלית של מנואל גוטרנד- אדריכלית בתיה סבירסקי מלול- באה אדריכלים ובוני ערים


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s