מנוע צמיחה ועוגן כלכלי חדש ללוד

סמל העיר לוד

אושרה תכנית להקמת מתחם "פאוור סנטר" בשטח של כ-38 דונם בלוד.

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בלוד אישרה, את אחד הפרויקטים המרכזיים והגדולים ביותר בלוד בשנים האחרונות. מדובר במתחם "אלדן" שנמצא בכניסה הצפונית ללוד, בין כביש 40 לרח' אבא הילל סילבר, בשטח של כ-38,000 מ"ר. עפ"י התכנית ישונה ייעוד השטח מתעשייה ומסחר ותעסוקה, ויוקם בו פרויקט "פאוור סנטר" שישלב מסחר ובידור הכולל בין היתר חנויות מותגים ואאוטלט וכן מסעדות ומרכזי בילוי ופיתוח סביבתי ואדריכלי. המתחם יכלול בנוסף, מרכז שירות של "אלדן" בגודל של כ-5000 מ"ר. עוד בפרויקט 8 מגדלי משרדים בני 8 קומות מעל קומות קרקע, וכן בניינים בודדים במפלס הקרקע.

ייחודיותו של הפרויקט המסחרי בידורי יהיה בכך שכל מותג יקבל בנין מעוצב משלו, וכן נבדקת האפשרות לצרף אולמות קולנוע – "סינמה סיטי", בזכות ניסיונו הרב של מאיר ניצן אשר הוביל את הנושא בראשון לציון. עוד עפ"י התכנית, סה"כ שטחי הבנייה יהיו 88,830 מ"ר למסחר ותעסוקה עיקרי, ואילו סה"כ שטחי בניה הכוללים שטחים עיקריים ושטחי שירות יהיו 225,500 מ"ר אשר יוסיפו לקופתה של העירייה הכנסה שנתית של עשרות מיליוני שקלים. את התכנון מוביל משרד "משה צור אדריכלים בוני ערים" אשר הציגו בפני חברי הועדה לתכנון ובנייה את עיקרי התכנית.

"אני מייחס לתכנית חשיבות רבה לקידומה של העיר לוד", אמר מאיר ניצן, "בחודש מאי יתפרסם המכרז לכניסה החדשה מכביש 40 לאזור התעשייה הצפוני אשר ישפר ללא הכר את הנגישות מבחינה תחבורתית הן לאזור התעשייה בכלל והן לפרויקט זה אשר מהווה מנוע צמיחה ועוגן כלכלי אדיר ללוד. אני מעודד מאוד, לוד תיראה אחרת".

מצגת זאת דורשת JavaScript.

בשנת 2010 אישרה ממשלת ישראל תכנית רב מערכתית להעצמת ופיתוח העיר לוד. היקף התוכנית כ– 160 מיליון שקלים. מטרת התכנית לחזק את הביטחון והחוסן האישי של תושבי העיר, לפעול לחיזוק עצמאותה הכלכלית, ליצור תשתית לפיתוח ושדרוג העיר בתחומי החינוך, התיירות והתעסוקה, להתמודד עם תופעת הבניה הבלתי חוקית ולמשוך אליה אוכלוסיות חדשות. עפ"י ההחלטה תוכרז לוד כיישוב בעל עדיפות לאומית, ותופעל בה כאמור תכנית ממשלתית ייחודית:

  • לחזק את הביטחון האישי של תושבי העיר ולצורך כך, בין השאר, להפחית בשיעורים משמעותיים ולאורך זמן את הפשיעה בכלל, והפשיעה האלימה בפרט.
  • לשפר את כושר הביצוע של הרשות המקומית ולצורך כך, בין השאר, לעשות שימוש בשורה של כלים לחיזוק עצמאותה הכלכלית של העירייה ושדרת כוח האדם בה.
  • להעצים את האוכלוסייה האזרחית בעיר ולצורך כך, בין השאר, לעשות שימוש בשורה של כלים לתמיכה ולחיזוק החוסן האישי והקהילתי של תושבי העיר ולמשיכת תושבים וקהילות אליה.
  • ליצור תשתית תכנונית לפיתוח העיר ולהתמודדות עם תופעת הבניה הבלתי חוקית.
  • התכנית כוללת פעולות שונות במגוון תחומים- ביטחון, תחבורה, דיור, תכנון, שיכון ובנייה, רווחה, ספורט ועוד.
מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s