21 ערים בעולם מחפשות פתרונות לשיפור החיים – Living Labs Global Award

העיור הוא אחד מהמגה מגמות בעולם, לכן זה מפתיע שהרוב המכריע של 557.000 ראשי הערים בעולם אינם חולקים את האתגרים שלהם עם הציבור. לשם כך נוצר  Living Labs Global Award שמאחד 21 מהערים המובילות בעולם, בהן סן פרנסיסקו, לונדון, גלזגו, ברצלונה, לאגוס, המבורג, קייפטאון, ריו דה ז'ניירו, גוודלחארה, סנטיאגו צ'ילה ומקסיקו סיטי לקרוא לפתרונות שיכולים לשפר משמעותית את החיים של התושבים.

זוהי תרומה מקורית לדיאלוג המתמשך בעולם על ערים חכמות. דיאלוג זה מוגדר בדרך כלל באמצעות טכנולוגיה או פרספקטיבה של מוצר בראשות השחקנים הדומיננטיים בשוק, ולא על ידי אזורים בעייתיים ספציפיים בערים אשר יכולים להביא לפריצת דרך משמעותית .

אז מה אותן הערים רוצות? ניתן לראות כמה אשכולות נושאיות המתעוררות סביב תחומי התיירות, ניידות, נגישות, ונתונים ממשלתיים פתוחים, מניעת מחלות, אורח חיים חכם ושירותים עירוניים, דיור בר השגה ואנרגיה חכמה. מסתבר כי הדרך שבה הערים ממסגרות שאלות אלה, למעשה מרמז לעתים קרובות לא רק על פתרון טכנולוגי, אלא על חשיבה מחודשת של מודל השירות כולו.

לדוגמה הקריאה של סן פרנסיסקו לשליטה אלחוטית של מערכות עירוניות משולבות. זה יכול להיחשב כאתגר טכנולוגי פשוט אלמלא זו הייתה קריאה לעורר השראה לגבי העתיד של המרחב הציבורי. העיר לא רק תשלב חיישנים, רשתות אלחוטיות, תאורה חכמה ושירותים, אלא גם תתמודד עם השאלה הגדולה עד כמה כל הנתונים הללו ישולבו וינוהלו. עם המרחב הציבורי ההופך להיות  נושא מרכזי בחיים העירוניים שלנו, הן כמשאב סביבתי והן ואזרחי, ועם הטכנולוגיה המתפתחת במהירות כה רבה, זהו למעשה אתגר מדהים לקדם .

העיר החכמה של IMB

העיר החכמה של IMB

רוב הערים המשתתפות לא רק קוראות לעזרה טכנית אלא לפתרונות היכולים לרתום את הטכנולוגיה כדי לחולל מהפכה בדרך בה אנו חווים את הערים וליצור דרכים חדשות לגמרי של השתתפות. ריו דה ז'נרו קוראת ל"כיכר ידע", ניסיון לחוויה עירונית מעצימה של האינטרנט ושל הידע שהוא מייצג עבור 60% של האזרחים שנשארו מאחורי הפער הדיגיטלי.

הערים נבחרו מבין יותר מ -250 מועמדויות ופועלות על פי שיקול קשור מטרה של תכנית פרס: על מנת ליישם פתרון פיילוט בכל עיר זוכה, הזוכים לא יקבלו פרסים כספיים אלא מחויבות מלאה של מוסדות העיר לתמוך בפריסה מוגבלת של הפתרון ולפרסם הערכת תוצאות. זה לא רק מאפשר לאזרחים ולבעלי עניין אחרים לחוות את העתיד כמעט מיד, אלא מספק דרך חכמה לשנות את הציפיות של פעולות הרכש והרגולציה מאוחר יותר.

העיר החכמה של IBM

להגיש הצעה לפרס Living Labs Global Award 2012 (עד ל- 17 בפברואר 2012)

ערים יכולות להתמודד על תהליך הבחירה עבור 2013

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s