פרויקט MAPA למיפוי כל שמורות הטבע של אפריקה, בשיתוף Google

אפריקה היא מקום גדול, מפורסמת בחיות בר מדהימות ובמקומות מהממים המושכים אליהם מיליוני תיירים בכל שנה. פרויקט שאפתני אחד מנסה למפות את כל האזורים המוגנים של היבשת וליצור משאב עבור שימור, עיתונאים, סטודנטים ומבקרים. פרויקט מיפוי האזורים המוגנים של אפריקה (MAPA) גייס לעזרתו את גוגל, Tracks4Africa ומתנדבים רבים לבנות מלאי דיגיטלי, בית מקוון עבור כל מידע שימושי לגבי אזורים מוגנים.

בין השנים 2008 ו-2011, למעלה מ-20 צוותים של מתנדבים נסעו מאות אלפי קילומטרים בפארקים ושמורות טבע באפריקה, ומיפו כבישים ונקודות ציון רלוונטיות. מידע זה נטען על שכבה ב–Google Earth שכבת MAPA . ברגע שזה הושלם, הקבוצה לא עצרה בזה. המפה הורחבה לכלול את כל בתי הגידול הקריטיים, כל השטחים אלה שאינם, אך יש להגן עליהם, כמו גם פרויקטים לשימור, המדגיש את העבודה הבלתי נלאה של אלפי תת מוערך אנשים השואפים לשמור את חיות הבר.

המפה ממחישה עם מאמרים, תמונות וסרטי וידאו כדי להפוך את הפרויקט שימור של אפריקה גלוי ונגיש לכולם בכל העולם. כמו שג'יין גודול פעם אמרה: "רק כאשר אנשים יודעים אכפת להם. רק כאשר אכפת להם הם פועלים. רק כאשר הם פועלים ניתן לשנות את העולם."

פרויקט MAPA יספק מידע מעודכן, מדויק לעיתונאים ולסטודנטים של שימור, ותאפשר שיתוף של ידע בין חוקרים העובדים על פרויקטים דומים. בתקווה שזה גם יעורר השראה באנשים למלא תפקיד משלהם בהגנת חיות הבר. באופן מכריע אם כי, זה יאפשר לאלה עם הכסף לממן מודעות לשימור ולעבודה שנעשתה, ואילו פרויקטים  זקוקים להזרקת מזומנים.

עם קידום נוסף של הפרויקט וסיוע בהיבטים הטכניים, יש לקוות כי יותר ויותר פרויקטים יפורטו על שכבת MAPA , במטרה לבנות תמונה שלמה של ההגנה על הסביבה והשימור באפריקה. משאב חינמי וקל לשימוש זה הופך להיות כלי חשוב במאבק לשמירת חיות הבר ובתי הגידול המפורסמים של אפריקה.

סרטון הוידאו של- Google Earth Outreach אשר עובדת עם עמותות

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s