הקריה הלאומית לארכאולוגיה של ישראל בירושלים

רשות העתיקות פרסמה מכרז לבניית הקריה הלאומית לארכיאולוגיה של ארץ ישראל, בקריית המוזיאונים. בכך, מתחיל שלב ב' של הפרויקט הענק, לפני מספר חודשים הסתיים שלב א' של הפרויקט, שארך שנה, ובמסגרתו נחצבה הקרקע באתר עד לעומק של 36 מ', עד חודש אפריל 2012 ייבחר קבלן לפרויקט, ויחלו העבודות להקמת המבנה בשטח שנחצב.
הקריה הלאומית לארכיאולוגיה של ארץ ישראל, שתתפרש על שטח של 35,000 מ"ר, מוקמת בגבעת המוזיאונים בירושלים – בין מוזיאון ישראל למוזיאון ארצות המקרא, והיא תשקיף על הגן הבוטני ועל קמפוס גבעת רם של האוניברסיטה העברית. לדברי רשות העתיקות, מדובר במיזם הגדול והחשוב המוקם בירושלים בעשור הנוכחי.
לטובת הקמת הקריה, שתוכננה ע"י האדריכל משה ספדי, גויסו עשרות מליוני דולרים מ-26 תורמים ומהמדינה. הקריה תשמש כמרכז ארצי לאיסוף, שימור, לימוד, המחשה וחשיפה של חומר ארכיאולוגי מארץ ישראל.
הקריה תשמש כמרכז ארצי לאיסוף, שימור, שיחזור, לימוד, המחשה וחשיפה של חומר ארכיאולוגי מארץ ישראל. במקום יוקם גם המרכז העולמי למגילות ים המלח, שיכלול את מעבדות השימור של המגילות, מרכז אכסון בתנאי אקלים מבוקר – עבור יותר מ-15,000 קטעי מגילות, ספרייה שתוקדש לנושא, וגלריה לתצוגות של עבודת השימור המורכבת שמבצעות משמרות רשות העתיקות.
כמו כן, יוקמו במתחם הספרייה הלאומית לארכיאולוגיה של ארץ ישראל -– שתהיה הגדולה ביותר במזרח התיכון, אודיטוריום לכנסים בתחום, משרדי הנהלת רשות העתיקות, בית קפה, וגן ארכאולוגי

מצגת זאת דורשת JavaScript.

מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s