מיתוג חדרה – "עיר עם טבע משלה"

במסגרת ההתחדשות העירונית נבחר סמל חדש אשר יופיע בכל הפרסומים הרשמיים של עיריית חדרה. הסמל מורכב מסמל העיר הוותיק והמוכר, לצידו לוגו משולב צבעים ובנוסף סלוגן קצר "חדרה, עיר עם טבע משלה".
את הסמל עיצבה מחלקת הקריאייטיב של חברת "אלפסי קונטקט" שנבחרה לנהל את פרויקט המיתוג של העיר. ראש העירייה חיים אביטן מסביר כי, "הטבע של חדרה הינו בראש ובראשונה טבע אנושי מיוחד שאין שני לו. אוכלוסיה רב-גונית ורב-תרבותית, אנשים חמים, אכפתיים וחדורי ערכים, הממשיכים את המורשת של דור המייסדים. אופייה של חדרה החל להתגבש כבר בימי החלוצים שיצרו יש מאין והקימו מושבה קסומה תוך נכונות להקריב מעצמם ואת עצמם".
סלוגן "עיר עם טבע משלה" מתייחס לרצועה הירוקה העוטפת את חדרה, יער חדרה, פארק השרון, פארק נחל חדרה, רצועת חוף יפהפייה ושמורות הטבע הרבות, אך גם לאופייה של העיר הבא לידי ביטוי בכל תחומי החיים בה.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

לצורך תכנון הסמל הוכנה מפה סכמטית של חדרה המבטאת את הרב-גוניות של העיר הלכה למעשה בשטח, הן באזורים גיאוגרפים והן בתרגומם לצבע. האזורים הללו שימשו בסיס והשראה ללוגו אשר השילוב בין מספר המתחמים וצבעוניותם, מבטא עיר אחת, מרכזית ורב-גונית. הסמל שנבחר מורכב מספקטרום צבעים המבטא מצד אחד את אזורי העניין השונים שחדרה מציעה (רב-גוניות אנושית, גיאוגרפית, היסטורית, וכן את הפוטנציאל הגלום בה) ומאידך את השילוב ביניהם העושה את חדרה לעיר מרתקת.
כך למשל, הצבעים הכחולים בלוגו מסמלים את הים, את המרחבים, את הידע הנצבר, למידה, מדע והתפתחות; גוני החום מסמלים את האדמה, השורשיות, היציבות; גוני הירוק מסמלים טבע, צמיחה, התחדשות; והגוונים הסגולים-כתומים מסמלים את הרב-תרבותיות, פולקלור, ההיסטוריה של העיר וקצב החיים שלה. וכמובן, כל הצבעים נושקים זה לזה ומשתלבים זה בזה, כדי לסמל כיצד השילוב של כל מאפייני העיר מביע לצמיחתה. שילוב הצבעים מחזק את המוטו של חדרה בשנים האחרונות "ירוק בכחול לבן", המוביל את מערכת החינוך בעיר, את החשיבות שמייחסת העירייה להגנה על איכות הסביבה, את ההגנה על ערכי הטבע ואת הגאווה המקומית בדור המייסדים, בחלוצים ובממשיכי דרכם ברוח הציונות.
שמה של חדרה נכתב בסלוגן בצבע ירוק כדי להמחיש את מקור השם (חודרה=ירוקה). הסלוגן "עיר עם טבע משלה" מבטא את המעוף והייחודיות של העיר שיש לה אופי מיוחד ומעורר גאווה בכל התחומים.
הלוגו הסופי שימש בסיס ליצירת שפה גרפית רחבה וייחודית לחדרה, ויופיע בכל הפרסומים העירוניים.
http://www.hadera.muni.il/
מודעות פרסומת


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s